Manta EBOOK 04 Manta EBOOK 04

Manta EBOOK 04 otwiera nową linię polskich czytników e-booków

Manta Multimedia, firma odpowiedzialna za sponsorowanie polskiej reprezentacji w piłce nożnej, wprowadzi na rynek nową linię czytników e-booków. Dostęp do elektronicznych książek z polskim producentem ma być wpisany w jego standardową politykę, czyli jak zapewnia: oferować będzie najwyższej jakości rozwiązania technologiczne w cenach , w ktprzystosowanych do krajowych realiów. Pierwszym wiodącym parametrem ma być zastosowany ekran E-ink (taki sam jaki mają czytniki e-booków firmy Onyx), w który wyposażony zostanie pierwszy, flagowy model – czytnik Manta EBOOK 04.

Wyświetlacz Manta EBOOK 04 będzie charakteryzował się przekątną wynoszącą 6 cal i wykonaniem w  technologii E-ink, które zapewniać mają rozdzielczości 800×600 orz teoretycznie ostry, żywy i przyjazny dla oczu obraz czytanego tekstu. Czytnik e-booków bez problemu ma radzić sobie z każdym rodzajem elektronicznych książek i obsługiwać wszystkie popularne formaty, w tym TXT, EPUB, MOBI, PDF i RTF. 4 GB wbudowanej w Manta EBOOK 04 pamięci pomieścić ma tysiące książek, a dodatkowo urządzenie zapewniać ma możliwość rozbudowani jej kartą microSD. EBOOK 04 pełnić ma także rolę pełnoprawnego odtwarzacza plików muzycznych – wśród odtwarzanych formatów w tym segmencie mają znaleźć się między innymi MP3, WMA, FLAC  i WAV, dzięki czemu możliwe jest jednoczesne czytanie książek i słuchanie muzyki. Producent obiecuje równocześnie, że Manta EBOOK 04 zostanie zamknięty w atrakcyjnej obudowie o nowoczesnym wzornictwie i chętnie wyświetli swym użytkownikom również pliki graficzne w postaci JPG, BMP, GIF oraz PNG.

Manta Multimedia zapewnia od razu, że określany jako flagowy model, czytnik Manta EBOOK 04 jest dopiero pierwszym przedstawicielem nowej serii czytników e-booków od polskiego producenta. Widać to między innymi na przesłanych przez niego zdjęciach, na których obok modelu zakończonego na 04 (z wizualizacją strony tytułowej Wiedźmina) widnieje jeszcze jeden, bez konkretnych informacji. Więcej szczegółów mamy poznać niedługo – razem z pełną specyfikacją Manta EBOOK 04 i danymi odnośnie jego sugerowanej ceny detalicznej.

Informację prasową nadesłała firma Kool Things.