Philips PicoPix cena Philips PicoPix cena

Jak potencjalnie wykorzystać kieszonkowy projektor Philips PicoPix?

Jak projektor Philips PicoPix  w różnych modelach prezentuje się pod względem specyfikacji technicznej i ceny, pisaliśmy już niejednokrotnie. Dziś przyszła pora, by przyjrzeć się uważnie potencjalnym możliwościom wykorzystania funkcjonalności jakie oferuje ten kieszonkowy projektor, którego nowa generacja pojawiła się na polskim rynku w 2011 roku. Warto w tym miejscu zaznaczyć, że producent urządzenia, powołując się na dane z porównywarek  cenowych, zaznacza, iż projektor Philips PicoPix w modelu oznaczonym numerem 2480 – jest do dziś najpopularniejszym urządzeniem w swojej klasie.

Większość użytkowników wykorzystuje rodzinę Philips PicoPix głównie do celów związanych z pracą. Przedstawiciele holenderskiego producenta zaznaczają jednak, że potencjalnych funkcjonalności, ten miniaturowy projektor może mieć znacznie więcej (co przedstawiają również wyświetlane powyżej wizualizacje). Jedną z nich może być na przykład korzystanie z PicoPix w celu grania w gry – nawet w te mobilne, dedykowane do tej pory jedynie wyświetlaczom smartfonów firmy Apple. Wszystko za sprawą dopasowanego złącza dostępnego w zestawie.

Projektor Philips PicoPix może również stać się wybawieniem dla coraz liczniejszej grupy posiadaczy mikro-mieszkań. W pogoni za własnym kątem, dachem nad głową na wyłączność, coraz więcej ludzi decyduje się na zakup mieszkań z bardzo ograniczonym metrażem, co wiąże się bezpośrednio z niewielką ilością miejsca wewnątrz. Nie chcąc tracić możliwości codziennego oglądania telewizji, można zawsze zainwestować w ten kieszonkowy projektor, który przy niewielkich rozmiarach obudowy, może zapewniać wielkie rozmiary wyświetlanego ekranu. Ponadto zaimplementowane złącze statywu pozwala na wyświetlanie w różnych konfiguracjach, włącznie z sufitem, w celu oglądania w pozycji leżącej, a wbudowany odtwarzacz mediów oraz głośnik pozwalają zrezygnować z dodatkowych urządzeń i uruchomić film czy serial bezpośrednio z pamięci projektora.

Wewnętrzna pamięć w jaką wyposażony jest kieszonkowy projektor Philips PicoPix 2330, w nawiązaniu do jego niewielkiej wagi staje się ogromną zaletą. Przedstawiciele holenderskiego producenta dodają ponadto, że możliwości techniczne w połączeniu z wykonaniem i designem, mogą czynić z jego rodziny projektorów interesującą kombinację przydatnego urządzenia z ciekawym gadżetem. W dodatku – urządzenia, którego możliwości i potencjalne wykorzystanie zaskakują samych projektantów (co widać na poniższym filmie):

[youtube id=”Pn1wmUUEv7c” width=”590″ height=”350″ align=”center” caption=”Kieszonkowy projektor Philips PicoPix może się przydać w różnych sytuacjach”]

 

Holenderski producent zapowiada, że wkrótce w sprzedaży znajdzie się następna generacja projektorów Philips PicoPix, a wraz z nimi kolejne potencjalne zastosowania. Dodatkowo, możliwości nowych urządzeń będzie można zwiększyć za pomocą akcesoriów, takich jak przystawka wyposażona w dodatkową baterię, zestaw głośników stereo i tuner DVB-T.

Informację prasową nadesłała Agencja Węc PR.