NuForce NE-770X test
NuForce NE-770X test

Muzyczna izolacja od rzeczywistości. Test dokanałowych słuchawek NuForce NE-770X

Drugi raz na Recenzatorze przeczytacie o słuchawkach dokanałowych. Tym razem jednak postanowiłem sprawdzić model o „stówkę” tańszy, żeby porównać jak bardzo ucierpi na tym jakość dźwięku lub jakość używania. A może obędzie się bez gwałtownej zmiany poziomu zadowolenia? O wszystkim przekonacie się czytając poniższą recenzję słuchawek NuForce NE-770X.

Dzisiejsze testy, nie są bynajmniej moim pierwszym kontaktem z marką NuForce, o czym można przekonać się zaglądając do recenzji bezprzewodowych słuchawek BT-860. Jakiś pogląd na to, jak prezentuje się ten brand, więc mam – dodam na początku, że pogląd całkiem pozytywny, który byłby nawet skłonny uwierzyć (w dwóch trzecich) w naczelne hasło producenta: „ekscytować uszy – cieszyć oczy – dogadzać portfelowi”. Jak ten marketingowy slogan spisze się dzisiaj, w kontekście dokanałowych NuForce NE-770X? Przekonamy się za parę(set) słów.

  • Średnica przetwornika: 8mm
  • Impedancja: 16 Ohm
  • Pasmo przenoszenia: 20 Hz – 20 kHz
  • Moc nominalna: 3mW
  • Moc maksymalna na wejściu: 5mW
  • Skuteczność: 102 dB +/- 3dB
  • Wtyk: jack 3.5mm
  • Waga: 15g
  • Długość kabla: 135 cm

NuForce NE-770X Unboxing

Zaczynamy od sprawdzenia pudełka, w którym dotarł do mnie testowany model dokanałówek. W przypadku NuForce NE-770X już od początku możemy mówić o sprawdzaniu się sloganu producenta – przezroczyste pudło wygląda bardzo estetycznie, podobnie jak widoczne przez nie kopułki słuchawek (o których wyglądzie dokładniej za chwilę).

Według zapewnień strony internetowej polskiego dystrybutora, w środku powinny znajdować się: NE-770X, zapasowe pary gumek na słuchawki oraz płócienny woreczek do przechowywania zestawu. Do mnie dotarły wyłącznie słuchawki i ciężko mi ocenić jakość wyposażenia. Napomknę jedynie, że nawet „na papierze” nie wygląda ono imponująco. Brakuje jakiegokolwiek przyrządu do czyszczenia słuchawek, a szmaciany pokrowiec to zdecydowanie mniej, co za podobną cenę oferuje konkurencja (np. dostępne z tego samego źródła Brainwavz). Jest więc ładnie, ale poza tym nie bardzo jest co chwalić.

Zobacz również
Prestigio MultiPhone 5000 DUO test
Test Prestigio MultiPhone 5000 DUO. Elegancki smartfon Dual SIM?