NETGEAR ReadyNAS 716, czyli NAS dla małych i średnich biur

NETGEAR ReadyNAS 716 (RN716X) ma być optymalnym rozwiązaniem do przechowywania danych dla podmiotów z sektora małych i średnich przedsiębiorstw. Światowa premiera miała miejsce w zeszłym tygodniu w Stanach Zjednoczonych, natomiast w Polsce bank danych będzie dostępny na początku przyszłego roku.

NETGEAR ReadyNAS 716 ma służyć do magazynowania m.in. wiadomości e-mail, obrazów, prezentacji, klipów wideo oraz wszelakich dokumentów. NAS pracuje pod kontrolą czterordzeniowego procesora Intel Xeon (Ivy Bridge) e3-1225v2 pracującego z częstotliwością 3,2 GHz. Wspiera go 16 GB pamięci ECC oraz porty o przepustowości 10 Gb/s. Dzięki technologii ReadyCloud odpowiadającej za wykrywanie, zarządzanie i provisioning z poziomu chmury można uzyskać dostęp do tych plików z poziomu dowolnego urządzenia podłączonego do sieci. W podstawowej konfiguracji NETGEAR ReadyNAS 716 oferuje 24 TB przestrzeni, którą można rozszerzyć do nawet 85 TB z opcjonalnymi półkami EDA500. Do obsługi serwera służy ekran dotykowy, który ma ułatwiać wykonywanie podstawowych poleceń.

Urządzenie napędza system ReadyNAS OS. Ma on zapewniać użytkownikom m.in. dostęp do pełnej historii plików, co wiąże się z funkcją wykonywania nieograniczonej ilości migawek. Producent załącza tutaj też program antywirusowy z funkcją ochrony w czasie rzeczywistym. NETGEAR ReadyNAS 716 wykorzystuje ponadto technologię X-RAID2, dzięki czemu pliki nie zostaną utracone nawet w przypadku awarii któregoś z dysków. RN716X jest kompatybilny z systemami Windows, OS X oraz Linux, a także urządzeniami mobilnymi.

Premiera  serwera ReadyNAS 716 w USA odbyła się w drugiej połowie listopada. W Polsce  produkt ma zadebiutować na początku 2014 r.

 

Informacja nadesłana przez agencję Buzzair

Pokaż Komentarze (3)
  1. Na koniec roku mamy środki, więc jeśli tylko się pojawi w sklepach to kupimy tego netgeara. Poprzedni sprzęt od tego samego producenta, w sumie już dobre 5 lat bazujemy na nich. W sumie nasza firma to kilkanaście osób, ale danych nie jest dużo, głównie małe pliki, tyle, że każdy z tych plików ma bardzo duże znaczenie. Po własnych testach napiszę coś więcej.

    1. Byłoby fajnie, dzięki. Też spróbuję dostać sprzęt do testów i przyjrzeć się mu bliżej. Jedno jest pewne – jak na sprzęt biurowy wygląda naprawdę bardzo elegancko i stylowo.

    2. Wygląda dobrze, ale akurat to standard przy każdym sprzęcie Netgear. Jak na razie nie mam uwag. Niezawodny, dobry transfer/przepływ danych. Ale jak na razie nie poddawaliśmy tego sprzętu poważniejszym zastosowaniom, ale nie sądzę, by mógł zawieść.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *