ASUS Transformer Book TX300 Windows 8 ASUS Transformer Book TX300 Windows 8

Notebook z odczepianym, dotykowym ekranem: ASUS Transformer Book TX300

ASUS zaprezentował właśnie swoje nowe, hybrydowe urządzenie, które może pełnić zarówno funkcję notebooka, jak i tabletu. Z założenia ASUS Transformer Book TX300 to kompaktowy, mocny notebook z systemem Windows 8, procesorem trzeciej generacji Intel Core i szybkim dyskiem twardym. Po odłączeniu 13,3-calowego ekranu Full HD ASUS Transformer Book przeistacza się w samodzielny tablet z dyskiem SSD o pojemności 128GB.

ASUS Transformer Book TX300 wyposażony został w procesor trzeciej generacji Intel Core i5 lub i7, który bez problemu poradzić ma sobie sobie z większością aplikacji oraz podświetlaną klawiaturę z dużym, multidotykowym touchpadem. 13,3-calowy ekran ze szkła Concore firmy Corning, z dziesięciopunktową matrycą dotykową umożliwia intuicyjną obsługę systemu Windows 8 w obu trybach pracy. Zastosowane w urządzeniu oddzielne baterie stacji dokującej i tabletu zapewniać mają nawet do pięciu godzin pracy w trybie pełnej obsługi notebooka i do ośmiu godzin pracy tabletu. Czas pracy notebooka może zostać dodatkowo wydłużony do ośmiu godzin po wyłączeniu dysku twardego i gniazd interfejsów, zachowując aktywną klawiaturę i touchpad. ASUS Transformer Book TX300 może także przejść w tryb czuwania i pozostać w nim nawet do dwóch tygodni. Ponadto posiada funkcję instant on pozwalającą na wznowienie pracy w niespełna 2 sekundy.

13.3-calowy ekran 1080p Full HD w ASUS Transformer Book TX300 wyświetlać ma według producenta obraz w bardzo wysokiej jakości. Technologia IPS gwarantować z kolei odtwarzanie żywych i wiernych barw, zaś szerokie kąty widzenia (178 stopni) pozwalać mają na oglądanie obrazów z boku, przy zachowaniu jasności i czytelności. Dzięki głośnikom stereo zainstalowanym zarówno w notebooku jak i tablecie ASUS Transformer Book bardzo dobrze sprawdzać się ma podczas słuchania muzyki. Za jakość dźwięku dodatkowo odpowiadać ma technologia ASUS SonicMaster, opracowana we współpracy z Bang & Olufsen ICEpower, a także procesory audio Waves, nagrodzone statuetką GRAMMY Award w kategorii technicznej. Urządzenie posiada przednią kamerę HD i mikrofon konferencyjny, które świetnie sprawdzą się do prowadzenia rozmów wideo; a także tylną kamerkę (5MP), nagrywającą filmy w jakości 720p HD.

ASUS Transformer Book TX300 posiada osobne dyski dla notebooka i tabletu. Dysk twardy o pojemności 320GB lub 500GB w trybie pracy notebooka oferuje wystarczającą ilość miejsca zarówno dla profesjonalnego oprogramowania jak i prywatnych danych, natomiast 128GB pamięci na karcie SSD zapewnia sprawne działanie aplikacji, filmów, muzyki i gier w trybie pracy tabletu. Główne podzespoły umieszczone są w tablecie, a dysk twardy i gniazda interfejsów w stacji dokującej, lecz opracowana przez ASUS technologia High-Speed Bridge zapewnia bardzo szybki transfer danych pomiędzy stacją a tabletem, przekraczający przepustowość USB 3.0.

[toggle title=”Specyfikacja techniczna”]

  • System operacyjny Windows 8 / Windows 8 Professional
  • Procesor Procesor Intel® Core™ i5 lub i7
  • Ekran Multidotykowy ekran Full HD 13.3 cala z technologią IPS
  • Dysk 320GB/500GB HDD (notebook) & 128GB SSD (tablet)
  • Pamięć 4GB DDR3 dual-channel (1600MHz) RAM
  • Kamera Przednia kamera HD & opcjonalna tylna kamera 5MP
  • Wymiary Tablet: 213 x 340 x 4~11mm / 950g
  • Stacja dokująca: 219 x 340 x 3~12.9mm / 900g

[/toggle]