Nowy, elegancki router ASUS RT-N14U

  ASUS RT-N14U obsługuje połączenia 802.11 b/g/n z prędkością 300 Mbit/s. Router wyposażony został w port USB umożliwiający podłączanie modemów 3G oraz 4G, zewnętrznych pamięci masowych i drukarek. Producent zapewnia o bezproblemowym działaniu jako serwer drukarki i FTP lub jako zapasowe urządzenie sieci komórkowych dzięki łączności LAN i WAN.

  ASUS RT-N14U ma pełny dostęp do chmury ASUS AiCloud. Pozwala ona na synchronizowanie, udostępnianie, strumieniowanie danych oraz daje dostęp do zawartości znajdującej się na podłączonym dysku z dowolnego miejsca. Usługa jest kompatybilna z systemami iOS, Android i Windows. Łączy się też z usługą ASUS WebStorage i umożliwia udostępnianie plików za pomocą linków. Można je wysyłać poprzez email, SMS oraz popularne aplikacje typu WhatsApp i LINE.

  Producent zapewnia, że interfejs ASUSWRT pozwala za pomocą jednego kliknięcia ustawić funkcję QoS, czyli dostosować do swoich potrzeb przepustowość w oparciu o typ połączenia, liczbę urządzeń sieciowych i uruchomionych aplikacji. Panel graficzny umożliwia dostęp do narzędzi mapowania sieci, konfigurację drukarek, udostępnianie plików i ustawienie kontroli rodzicielskiej, czyli m.in. na blokowanie dostępu do określonych stron internetowych i plików. Nowy router wyposażono również w oprogramowanie Download Master pozwalające na pobieranie zawartości bezpośrednio na podłączoną do routera pamięć masową USB, nawet po wyłączeniu komputera. Możliwe jest też zdalne zarządzanie pobieraniem, a interfejs ASUSWRT ułatwia udostępnianie sieci dla gości w łatwy i bezpieczny sposób.

  Firma ASUS planuje wprowadzić nowe urządzenie do Polski w marcu 2013. Sugerowana cena detaliczna to 200 zł.

   

  Specyfikacja routera ASUS MT7620N

  Chipset

  MT7620N

  Standard sieciowy

  802.11n

  Częstotliwość operacyjna

  2.4 GHz

  Transfer danych

  802.11n do 300Mbit/s, 802.11g do 54Mbit/s, 802.11b do 11Mbit/s

  Porty

  1 x 10/100Mbit/s Ethernet BASE-T WAN, 4 x 10/100Mbit/s Ethernet BASE-T LAN, 1 x USB 2.0

  Anteny

  2 x wewnętrzna PCB

  Bezpieczeństwo

  64-bit/128-bit WEP, WPA, WPA2, TKIP, AES, WPA-PSK, WPA2-PSK

  Dodatkowe funkcje

  Wskaźniki LED (PWR, WAN, LAN, AIR, USB)

  Wymiary

  188mm x 145mm x 73mm

  Waga

  255g

   

  Informacja nadesłana przez agencję Monday PR

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: