Plextor M6 Pro z technologią PlexTurbo na Computex 2014

Specjalizująca się w produkcji pamięci masowych firma Plextor zaprezentowała na tegorocznych targach Computex nowy dysk M6 Pro, a także oprogramowanie PlexTurbo.

Producent zapewnia, że Plextor M6 Pro jest dyskiem SSD skonstruowanym w 100 proc. od nowa. Urządzenie wyposażono w interfejs SATA III, który ma wykorzystywać w pełni możliwości interfejsu i gwarantować przepustowość rzędu 6 Gb/s. Wsparcie dla trybu DEVSLP ma natomiast znacząco redukować zapotrzebowanie na energię.

Plextor_M6_Pro_with_PlexTurbo_caching_software

Wraz z dyskiem debiutuje oprogramowanie PlexTurbo, które buforuje dane, wykorzystując kombinację wbudowanej w system pamięci RAM, a także pamięci DRAM i przestrzeni dysku SSD. W rezultacie aplikacje mają działać szybciej, a żywotność nośnika zostać wydłużona. PlexTurbo ma również chronić przed utratą danych w przypadku nagłej utraty zasilania. Początkowo oprogramowanie to będzie dostępne wyłącznie dla dysków Plextor M6 Pro. Dopiero z czasem producent udostępni je dla innych modeli.

– Zrobiliśmy wszystko, co w naszej mocy, by zdominować tegoroczne targi Computex. Oprócz premiery topowego modelu Plextor M6 Pro i oprogramowania PlexTurbo, zaprezentowaliśmy pełną gamę doskonałych produktów dla dosłownie każdego segmentu rynku. – zapewnia Lear Wu, Senior Sales Manager firmy Plextor.

Plextor_M6_Pro_specs

Cena oraz dostępność dysku Plextor M6 Pro nie są jeszcze znane. W Polsce można już kupić inne modele z serii M6. Są to: M6e M.2 PCIe, M6S i M6M. Ich ceny zaczynają się już od 309 zł.

Nośnik poprzedniej generacji – Plextor M5 Pro testowany był w styczniu na łamach Recenzatora.

 

Informacja nadesłana przez agencję WĘC PR

 

[divider]Moim zdaniem[/divider]

Plextor jest czarną owcą rynku dysków SSD. Nośniki z serii M5 pokazały, że mogą konkurować z najlepszymi modelami na rynku, oferując podobne możliwości w zauważalnie niższej cenie. Piszę to przez pryzmat pozytywnych wrażeń, jakie wywarł na mnie testowany kilka miesięcy temu M5 Pro. Linia M6 na tym polu zapowiada się jeszcze lepiej.

Pozytywną wiadomością jest też położenie większego nacisku na oprogramowanie. Choć sposób działania PlexTurbo na razie wydaje się dość mityczny i owiany tajemnicą, to rezultaty, jakie można w ten sposób uzyskać mogą być wymierne. Wszystko okaże się w trakcie pierwszych testów.