Polska premiera Samsunga Galaxy S5, opaski Gear Fit i zegarków Gear

Smartfon Samsung Galaxy S5, inteligentna opaska Gear Fit oraz zegarki Gear 2 i Gear 2 Neo miały swoją polską premierę. Urządzenia te mają być ogółem dostępne w 125 krajach na całym świecie.

Samsung Galaxy S5 to najnowszy flagowiec koreańskiej firmy. Jego serce stanowi czterordzeniowy procesor Qualcomm Snapdragon 801 z 2 GB RAM-u i 16 GB pamięci NAND. Urządzenie ma wyróżniać odporna na wodę i kurz obudowa, co poświadcza zgodność z normą IP67. Producent zastosował tutaj również czytnik linii papilarnych zabezpieczający dane użytkownika przed nieautoryzowanym dostępem oraz pulsometr, który pozwoli na bieżąco monitorować stan zdrowia. Zaktualizowano też oprogramowanie – w tym aplikacje WatchON i Samsung Wallet. Całość dopełnia kamera 16 Mpix z, jak zapewniają twórcy, najszybszym na świecie autofocusem. Warto dodać też, ze w ramach umowy z Electronic Arts, Samsung Galaxy S5 będzie pierwszym urządzeniem z dostępem do mobilnej wersji gry FIFA 14.

gear2-003-set3

Zegarki Samsung Gear 2 oraz Gear 2 Neo zostały zaprojektowane pod kątem aktywnego trybu życia. Wyposażono je w aplikacje do monitorowania aktywności fizycznej, odtwarzacz multimedialny oraz pilot zdalnego sterowania. Nie zabrakło tutaj również kamery oraz łączności Bluetooth pozwalającej na synchronizację danych i powiadamianie użytkownika o wiadomościach e-mail, połączeniach lub aktywnościach w serwisach społecznościowych. Koreański producent podkreśla też smukłe, mierzące zaledwie 10 mm grubości obudowy zegarków.

Inteligentna opaska Samsung Gear Fit jest nowym rodzajem produktu w ofercie Koreańczyków. Wyposażono ją w wypukły wyświetlacz Super AMOLED oraz funkcje zbliżone do opisywanych wyżej zegarków z serii Gear. W odróżnieniu od nich opaska kładzie znacznie większy nacisk na monitorowanie aktywności fizycznej. Dlatego też zaimplementowano tutaj moduł pulsometru, a także oprogramowanie monitorujące jakość snu, liczbę pokonanych kroków w trakcie dnia oraz spalonych kalorii.

gear-fit-group-1

JK Shin, dyrektor generalny i prezes działu IT oraz komunikacji mobilnej Samsunga w taki sposób wypowiadał się na temat premiery gadżetów:

Wyszukane wzornictwo i innowacyjne rozwiązania technologiczne zastosowane w Galaxy S5 i nowych urządzeniach Gear są bezpośrednim rezultatem uwagi, jaką firma Samsung poświęciła potrzebom użytkowników nowej generacji urządzeń mobilnych. Starannie zaprojektowaliśmy każde z urządzeń, stawiając na wyrafinowanie i najwyższą jakość. Zależało nam na tym, by użytkownicy mogli skupić się na tym, co dla nich najważniejsze, mogąc przy tym korzystać z łączności mobilnej w sposób, który im najbardziej odpowiada.

Urządzenia są już dostępne w sprzedaży detalicznej oraz u wybranych operatorów. Bez umowy za Samsunga Galaxy S5 zapłacimy 2999 złotych. Zegarki Gear 2 oraz Gear 2 Neo to wydatek rzędu 1199 zł oraz 899 zł. Opaskę Gear Fit wyceniono natomiast na 799 zł. Samsung zapowiada atrakcje dla klientów zainteresowanych kupnem nowych urządzeń. W wybranych sklepach mają czekać na nich atrakcje, takie jak: loterie, specjalnie zorganizowane strefy, w których będą mogli zrobić sobie zdjęcia, konkursy na najlepiej ubraną osobę i flash moby.

 

Informacja nadesłana przez Samsung Electronics