Huawei MediaPad 7 Lite test Huawei MediaPad 7 Lite test

Polska premiera tabletu Huawei MediaPad 7 Lite

Na polskim rynku, w ofercie operatora sieci T-Mobile i ofercie pozaoperatorskiej, już w tym tygodniu debiutuje tablet Huawei MediaPad 7 Lite. Producent zapewnia, że jest to sprzęt wyjątkowo lekki, wyposażony w mocną baterię i wydajny procesor 1.2GHz tablet, który przyciąga uwagę eleganckim wzornictwem i aluminiową, stylową obudową.

Za obsługę tabletu Huawei MediaPad 7 Lite odpowiada Android 4.0. Wyposażono go w pojemnościowy ekran WSVGA w technologii IPS o przekątnej 7 cali i  rozdzielczości 1024×600 pikseli, który zapewniać ma krystalicznie czysty obraz 1080p HD bez względu na rodzaj wyświetlanej treści, oraz jednordzeniowy procesor 1.2 GHz z 1GB pamięci RAM, gwarantujący według producenta szybką pracę systemu. Huawei MediaPad 7 Lite posiada 8GB pamięci, którą można rozbudować do 32GB przy pomocy karty microSD.

Huawei MediaPad 7 Lite to nasza propozycja dla klientów poszukujących ciekawego, wydajnego  tabletu. Niewielkie rozmiary i waga sprawiają, że z tym tabletem każdy może korzystać w nieograniczony, wygodny sposób z multimediów niezależnie od miejscapowiedział Richard Yu, prezes HUAWEI Device.

Huawei MediaPad 7 Lite charakteryzuje się następującymi wymiarami: 193 x 120 x 11 mm oraz wagą wynoszącą 380g, pomimo zainstalowania litowo-polimerowej baterii o pojemności aż 4100 mAh. Mocna w zapewnieniach twórców bateria gwarantuje długą pracę tabletu, nawet gdy jesteśmy w drodze, daleko od zasilania. Huawei MediaPad 7 Lite wyposażono również w dwie kamery, z których tylna charakteryzuje się rodzielaczością wynoszącą 3.2 megapiksela. Tablet będzie dostępny w wersjach z 3G oraz WiFi oraz obsługą standardów HSDPA, UMTS i EDGE oraz Bluetooth 3.0.

Sugerowana cena detaliczna tabletu Huawei MediaPad 7 Lite w ofercie pozaoperatorskiej to 1269 PLN.

Informację prasową nadesłała firma Monday PR.