Powiew chłodu od spodu – test podstawki pod laptopa AAB Cooling NC60

  Podsumowanie i werdykt

  [pull_quote_left]Sięgając po ten sprzęt możecie być pewni, że będzie on dobrze wyglądał i ograniczy do minimum możliwość zarysowania blatu.[/pull_quote_left]Podstawka chłodząca AAB Cooling NC60 na pierwszy rzut oka sprawia rewelacyjne wrażenie. Fakt wykonania praktycznie całego urządzenia z lekkiego (całość waży jedynie 885 gramów)  i wytrzymałego aluminium jest z pewnością ogromnym plusem kierowanym w stronę polskiego producenta. Oparcie konstrukcji o metal sprawia, że odprowadzanie ciepła zauważalne jest nawet bez włączenia sprzętu, a walory estetyczne jeszcze bardziej uwypuklone. NC60 świetnie i przede wszystkim bezpiecznie odnajdzie się w przestrzeni biurka. Sięgając po ten sprzęt możecie być pewni, że podstawka będzie dobrze wyglądała i ograniczy do minimum możliwość zarysowania blatu, przy okazji jeszcze zapewni stabilną i wygodną pozycję laptopa do pracy. Jedyne do czego można przyczepić się w kontekście budowy AAB Cooling NC60, to jej otwarta konstrukcja, która zdecydowanie nie trafi w gusta bardziej leniwych użytkowników przenośnych komputerów. Osłonięty jedynie plastikiem wentylator to dość mizerne zabezpieczenie dla tych, którzy chcieliby spędzić popołudnie z laptopem pozostawionym na brzuchu.

  AAB Cooling NC60 podświetlenie

  W kwestii wydajności AAB Cooling NC60 nie zasługuje niestety na tak radosne pochwały, jak recenzowany przez nas wcześniej Zalman ZM-NC3. Spadek temperatury podzespołów laptopa po podłączeniu podstawki jest zauważalny, ale co widać przy porównywaniu testów obydwu urządzeń, nie tak radykalny w przypadku polskiego sprzętu. Gdyby głębiej zastanowić się nad przyczyną takich wyników, można skierować swoje wątpliwości w stronę otwartej konstrukcji NC60. Spokojny wylot powietrza po bokach zapewnia zachwalany przez producenta efekt Ice cool odpowiedzialny za chłodzenie nadgarstków użytkownika. Mam jednak wrażenie, że wpływa też na efektywność chłodzenia postawionego na AAB Cooling NC60 laptopa, która przy zabudowaniu wolnej przestrzeni – mogłaby być jeszcze większa.

  [icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 119 zł[/icon]

  [image src=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/odznaki/solidnosc.png” align=”center” alt=”image” width=”250″ height=”160″ caption=””]

  AAB Cooling NC60 może podobać się użytkownikom ze względu na estetyczną formę i solidną konstrukcję. Sposób precyzyjnego wykonania tej podstawki chłodzącej sprawia, że niewielką różnicę w temperaturze laptopa dostrzegamy jeszcze przed jej uruchomieniem. Niestety efektywność chłodzenia może niektórych zawieść, podobnie jak brak możliwości regulacji prędkości wiatraka.
  Wykonanie
  80
  Wygląd
  75
  Chłodzenie
  55
  Cena
  50
  Zalety
  ergonomiczna i solidna budowa
  przyjemna większość czarnego amelanium
  estetyczne i dopracowane wykonanie
  Wady
  wentylator osłonięty jedynie plastikową obudową
  brak regulacji prędkości wentylatora
  średnia efektywność chłodzenia
  65

  Najnowsze wpisy

  Chcesz więcej? Zajrzyj jeszcze tutaj: