Recenzator w nowych szatach

Odmieniony wygląd strony, wersja mobilna, nowy system ocen, a także rankingi zrecenzowanych już produktów – to i wiele więcej oferuje odświeżony Recenzator. Jedyne co się nie zmieniło to poziom recenzji, które dalej będą stały na wysokim poziomie i, mam nadzieję, służyły pomocą podczas planowania dziury w budżecie domowym. Zmiany są co prawda widoczne gołym okiem, ale chciałbym napisać o nich nieco szerzej.

Od września 2012 roku, a więc narodzin Recenzatora layout strony nie uległ jakimś rewolucyjnym zmianom. Wprowadzałem pomniejsze poprawki, ulepszałem, dodawałem, ale ogólny styl pozostawał niezmieniony. Moda jednak ewoluuje – również ta internetowa. Dziś modne są spłaszczone elementy (flat), duże obrazki, a także przystosowanie strony do urządzeń mobilnych. Taki właśnie jest nowy layout.

Najbardziej w oczy rzucają się z pewnością duże kafelki na stronie głównej. Będą tutaj umieszczane najnowsze recenzje, a także wszystkie inne, promowane treści. Siatka stanowi jedność z listą artykułów poniżej, co ma zapobiegać dublowaniu się poszczególnych pozycji. Nad siatką znajdziecie niepozorne menu. Wystarczy jednak najechać na nie kursorem myszy, aby zobaczyć nie tylko podkategorie, ale również najnowsze oraz polecane teksty.

Recenzator redesign (2)

Nowy layout skaluje się tak, by wyglądać równie dobrze na urządzeniach mobilnych. Czytając Recenzatora na tablecie lub smartfonie będziecie mogli skorzystać z fantastycznego menu wysuwanego zza lewej krawędzi. Dzięki niemu strona przypomina po części aplikację mobilną. Wszystkie artykuły zostały przystosowane do tego, aby dobrze wyglądać na urządzeniach mobilnych, a więc możecie spokojnie czytać recenzje w łóżku, pracy, kolejce do kasy czy tramwaju. Do czego, rzecz jasna, gorąco zachęcam.

Zmienił się również system oceniania. Uprościliśmy wyliczankę wad i zalet – odtąd wymieniane będą maksymalnie po trzy największe atuty i przywary danego produktu. Zamiast tego wprowadzona została skala ocen od 1 do 100 procent. Używać jej będziemy do wskazania jakości poszczególnych aspektów, jak wygląd, wykonanie, wydajność czy możliwości. Ostateczna ocena będzie natomiast średnią wyliczoną z tych wszystkich wskaźników. Nie rezygnujemy jednak z systemu odznak. Ciągle będą one pojawiały się w recenzjach, a nawet więcej – przybędzie kilka nowych.

Recenzator redesign (3)

Z przyznanych ocen z czasem stworzymy rankingi. Będą one wyświetlały się w prawej kolumnie na stronach z poszczególnymi kategoriami. Tym samym będziecie mogli szybko zobaczyć najlepszego smartfona ocenionego na naszych łamach w ciągu ostatniego roku lub też znaleźć najskuteczniejszy program antywirusowy. Póki co rankingi są nieaktywne z uwagi na niedostatecznie dużą ilość ocen, ale wkrótce ulegnie to zmianie.

Mam nadzieję, że nowy Recenzator przypadnie Wam do gustu. Stronę jeszcze czekają ostatnie szlify. Starsze artykuły mogą nie wyświetlać się do końca poprawnie. Będziemy jednak na bieżąco rozwiązywać te problemy i aktualizować treści. Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak życzyć miłej lektury i podziękować za to, że nas czytacie.