Społecznościowe bieganie z Androidem. Testy darmowych, sportowych aplikacji mobilnych

Gdy brakuje Ci mobilizacji do ćwiczeń i akażdego poranka walczysz z grawitacją odłóżkową zamiast pobiegać, to mamy dla Ciebie rozwiązanie. Nie, nie bój się – nie musisz wydawać pieniędzy na indywidualnego trenera. Zatrudnij do tej roli swojego smartfona!

Czasy w których technologia nieodzownie szła w parze z dniami spędzonymi za biurkiem w jakimś ciemnym pomieszczeniu, bez ruchu i najmniejszej aktywności fizycznej bezpowrotnie minęły. Teraz układy scalone i procesory są sportowe do granic możliwości – brzmi banalnie, gdy towarzyszą nam tylko w domu, w pracy czy samochodzie. Prawdziwy smartfon jest ze swoim właścicielem nierozłączny nawet przy porannym/wieczornym treningu i to często bez względu na to czy ten wybrał się na siłownię, pobiegać, czy dosiadł roweru.

Po tym nieco patetycznym wstępie pora na konkrety. Postanowiłem przetestować pięć darmowych aplikacji na Androida, które służą do mierzenia naszej aktywności fizycznej. Większość z nich istnieje w komercyjnych wersjach PRO, mnie jednak zadowala to, co nie kosztuje nic – nie muszę podbijać sobie statusu pseudo sportowca wydawaniem pieniędzy. Na następnych stronach przeczytacie więc moje odczucia po dniu, w którym towarzyszyły mi:

Nie będę oszukiwał i przyznam już na starcie – nie biegałem. Całe szczęście jednak, że omawiane programy to nie typowe androidowe aplikacje do biegania i oferują też mierzenie aktywności przy uprawianiu innych sportów. Ja wybrałem szlachetną sztukę spacerowania i swoje wyniki, a także testy przedstawiam poniżej.

1 2 3 4 5 6 7 Następny

Pokaż Komentarze (16)
 1. Bardzo dziekuje za przydatne informacje, juz zainstalowalam sobie aplikacje i jutro ja sprawdze, pozdrawiam

  1. Dziękuję za pozytywny feedback. Sam z racji pojawiającej się wiosny przeglądam uważniej co pisałem jesienią ; p Mam nadzieję, że rzeczywiście info zawarte w recenzji jest przydatne.

   pozdrawiam serdecznie.

 2. Zarówno mnie, jak i mojemu Lubemu runastic gubił kilkakrotnie sygnał GPS i przez cały trening (mój biegania, mojego Lubego – rowerowy) nie mógł złapać ponownie sygnału.. Teraz spróbuję z endomondo i dam znać jak to wygląda przy dłuższym użytkowaniu.

 3. ja wybrałem runtastic pro świetne wykresy i na mapie widzimy na których odcinkach z jaka prędkością biegniemy
  SUPER

  tylko wada jest za na 5 km gubi 200m /;

  co na 5 takich tras daje 1km na minus
  (spowodowane zapewne gubieniem zasięgu GPS)

  1. Też korzystam z Runtastic i też ostatnio to zaobserwowałem (wcześniej nie biegałem najwyraźniej dostatecznie długo 😉 ). Trochę to męczące, zwłaszcza, że pozostałe funkcje działają bez zarzutu.

  2. mi dodaje 200 m na 6 km – sprawdzam trasy na google earth natomiast endomondo cały czas gubi zasięg i odejmuje dystans wole zdecydowanie runtastic – biegam z noki lumia tylko z gps bez intenetu

  1. Przy następnej okazji, jeśli znowu będziemy chcieli przetestować podobne aplikacje – z pewnością o niej nie zapomnimy ; ]

 4. Radzę się przyjrzeć plikom .gpx generowanym przez te programy. Na wiosnę robiłem testy na telefonie HTC Desire HD, z podłączonym zewnętrznym gps pentagrama ustawionym na 1Hz i 5Hz (aplikacja Bluetooth GPS provider). W plikach GPX sprawdziłem w jakich odstępach czasu zapisywana jest nasza pozycja, im mniej tym dokładniej odwzorowana jest nasza trasa. Wyniki przedstawiam w następujący sposób: (średnia)|(najczęściej powtarzający się wynik) Seria1: Endomondo 14|17s, RunKeeper 8|7s, RunTastic 5|2s, Sports Tracker 2|1s, Sports Tracker Live 28|23s
  Seria2: CardioTrainer 3|3s, RunTastic 3|2s
  Endomondo wypadł bardzo słabo, dlatego przerzuciłem się na RunTastic (używałem też CardioTrainera ale miał kilka bugów). Nie wiem jak to wygląda kiedy używa się wewnętrznego gps’a bo mam zepsutą antenę.

  1. Ja odinstalowałem endomondo bo zauwazylem ze przed dłuższą chwilę działał licznik czasu ale pokonywana odległość już nie – taki bubel mi nie potrzebny. Używam Sports Tracker i jestem zadowolony – polecam.

   damian

 5. Siła Endomondo to miły i przyjemny interfejs oraz społeczność, niestety sama aplikacja często gubi zasięg, wszędobylskie reklamy oraz ograniczenia jak chociażby porównywanie tej samej trasy pn. dzień po dniu /dostępne w wersji pro/ skutecznie mnie zniechęciły. O wiele lepszy był sports tracker a obecnie całkowicie spełnia moje wymagania navime, dokładność, wiele statystyk i co ciekawe można ustawić częstotliwość sygnału GPS , ważne w kolarstwie, gdzie odczyt co 9 sekund jak ma większość aplikacji wprowadza wiele niedokładności / ścina zakręty, itp/ polecam navime

 6. A znacie może jakieś aplikacje do biegania? Chodzi mi GŁÓWNIE o to żeby nie musiało być włączone wifi podczas biegania? pomozcie plz

  1. Runkeeper powinien działać dobrze bez łączności z siecią. Możesz też pobrać mapy offline z Google Maps, a potem biegać z aplikacją Strava – też powinno zadziałać, tylko trzeba się trochę natrudzić.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.