Test przystawki FBOX. Przekształcamy zwykły TV w Smart TV

Interfejs, aplikacje i możliwości

FBOX pracuje pod kontrolą Androida 4.2.2 Jelly Bean. Nie jest to jednak czysta wersja systemu, jak to ma miejsce w wielu przystawkach tego typu. Producent stanął na wysokości zadania i przygotował stosowną nakładkę graficzną. Bazuje ona na kolorowych kafelkach, które spełniają dobrze swoją rolę, zapewniając szybki dostęp do najczęściej używanych aplikacji. Całość prezentuje się bardzo solidnie i przejrzyście, a, co najważniejsze, sprawia wrażenie dopracowanej.

FBOX Android

Fabrycznie znajdziemy tutaj całkiem pokaźną liczbę programów. Zgodnie z certyfikatem znalezionym w pudełku, FBOX dysponuje aplikacją TVN Player zapewniającą dostęp do bazy produkcji grupy ITI. Obok niej znalazło się równie TuneIn Radio, czyli rozbudowana platforma do słuchania stacji radiowych (zarówno tradycyjnych jak i internetowych). Nie mogło też zabraknąć Google Maps, przeglądarki zdjęć, YouTube’a, eksploratora plików oraz przeglądarki www. Wisienką na torcie jest program Small2Big, który pozwala strumieniować obraz z tabletu lub smartfona na ekran telewizora. FBOX dysponuje również dostępem do sklepu Google Play, a więc możemy swobodnie przebierać w milionach innych aplikacji.

FBOX ustawienia

Najważniejszą rolę pełni tutaj jednak platforma XBMC, która działa na zasadzie oprogramowania typu Media Center. To szalenie rozbudowane narzędzie, które służy nie tylko do odtwarzania multimediów, ale również zarządzania nimi. W sieci znajdziemy ogromną liczbę wtyczek i dodatków, które rozszerzają jego możliwości. Za pomocą tej platformy odtworzymy właściwie większość formatów plików, a także uzyskamy dostęp do popularnych usług z klipami wideo i filmami. Prawdę mówiąc mogłoby ono samodzielnie spokojnie pełnić funkcję systemu operacyjnego.

FBOX XBMC