Test kamery Panasonic HC-W850. WiFi, NFC i dwa obiektywy – czego chcieć więcej?

Podsumowanie

Panasonic HC-W850 jest kamerą na wielu polach wyjątkową. Producent wspiął się na wyżyny innowacyjności i zastosował tutaj moduły NFC oraz WiFi. Są to jednocześnie rozwiązania kompleksowe, które nie ograniczają się do pojedynczego zastosowania, ale dają całą gamę możliwości i rozwiązań. Na tym nie koniec, dodanie drugiego, obracanego w poziomie obiektywu czyni ten model absolutnie wyjątkowym. I choć pomysł ten wydaje się trochę nie do końca wykorzystany, to w praktyce daje bardzo ciekawe efekty. Przy odrobinie kreatywności HC-W850 pozwoli nam zrealizować niepowtarzalne nagranie, szczególnie jeśli użyjemy do tego celu jednego z wbudowanych efektów i dopełnimy całość ujęciami w trybie slow motion.

Panasonic HC-W850

Udało mi się zaobserwować kilka wpadek, które jednak nie wpływają znacząco na całokształt. Producent mógłby np. pomyśleć o zaślepkach dla złącz umieszczonych pod boczną klapką. Fajnie byłoby też zobaczyć więcej opcji konfiguracyjnych i funkcji związanych z wykorzystaniem drugiej kamery. Póki co możemy bowiem tylko wykorzystywać ją do nagrywania w trybie picture-in-picture (PIP). Problemem może być też mało responsywny panel dotykowy oraz niefortunna lokalizacja slotu na karty pamięci.

Jeżeli nie przeraża Was cena (ok. 3 tys. zł), a tworzycie wideo na potrzeby internetu i Wasze ambicje wykraczają poza amatorskie, niedziele nagrywanie, Panasonic HC-W850 może być doskonałym wyborem. To kamera wyróżniająca się nie tylko kilkoma unikatowymi, innowacyjnymi rozwiązaniami, ale też dysponująca fantastyczną stabilizacją obrazu, bardzo dużym zoomem i bardzo dobrą jakością obrazu.

Dziękuję firmie Panasonic za udostępnienie sprzętu do testów

mozliwosci

Podsumowanie testu
Jeżeli nie przeraża Was cena (ok. 3 tys. zł), a tworzycie wideo na potrzeby internetu i Wasze ambicje wykraczają poza amatorskie, niedziele nagrywanie, Panasonic HC-W850 może być doskonałym wyborem.
Wykonanie
80
Wygląd
88
Możliwości
89
Jakość obrazu
84
Ergonomia
77
Cena
50
Zalety
NFC i WiFi o szerokim zastosowaniu
Świetna jakość obrazu
Dodatkowy obiektyw
Wady
Wyświetlacz mógłby być bardziej responsywny
Małe możliwości konfiguracji drugiego obiektywu
78
Ocena