Test klawiatury Genius KB-G265. W trosce o portfel gracza

Możliwości i wygoda użytkowania

Teoretycznie klawiatura membranowa do grania nie jest najlepszym wyborem. Jednak na Genius KB-G265 okazała się bardzo użytecznym kompanem. Klawisze mają wysoki skok, ale działają bardzo lekko i dobrze odbijają. Mogę śmiało napisać, że klawiatura znacząco podnosi komfort zabawy względem standardowych rozwiązań, a jednocześnie oferuje kilka bardzo ciekawych udogodnień. O czym mowa?

tania klawiatura Genius KB-G265 (11)

Przede wszystkim twórcy zadbali o zaimplementowanie technologii anti-ghosting dla 20 najczęściej używanych przez graczy przycisków. Są to głównie te znajdujące się w okolicach liter W, S, A, i D, a także strzałki kierunkowe. Dzięki temu nie ma ryzyka, że w trakcie zabawy przy wykonywaniu skomplikowanych, składających się z wielu klawiszy kombinacji dojdzie do zablokowania klawiatury. [pull_quote_right] Dzięki temu nie ma ryzyka, że w trakcie zabawy przy wykonywaniu skomplikowanych, składających się z wielu klawiszy kombinacji dojdzie do zablokowania klawiatury.[/pull_quote_right] W przypadku pozostałych przycisków Genius KB-G265 również wyróżnia się pozytywnie, pozwalając na jednoczesne naciśnięcie 4 a nawet 5 z nich.

Nie mogę mieć żadnych zastrzeżeń do czasu reakcji na polecenia, który, jak zapewnia producent, wynosi tutaj 1 ms. Z klawiatury korzysta się wygodnie również poza grami. Klawisze, mimo, że wykonane z plastiku, są przyjemne w dotyku i dobrze wyprofilowane. Odgłosy stukania są dość donośne, ale to akurat typowe dla klawiatur charakteryzujących się wysokim skokiem przycisków.

tania klawiatura Genius KB-G265 (3)

Dużym atutem są na pewno przyciski multimedialne, z których korzystałem bardzo często. Nie wciśnięto ich tutaj na siłę – większość odzwierciedla funkcje potrzebne na co dzień. Wadą jest na pewno brak podświetlenia. Żałuję też, że nie mogę regulować jego intensywności dla pozostałych guzików.

Genius nie dostarcza do klawiatury KB-G265 żadnych sterowników. Jest to rozwiązanie bazujące na modelu plug&play, a więc tuż po podłączeniu mamy dostęp do wszystkich funkcji (włącznie z guzikami multimedialnymi). Tym samym nie skonfigurujemy jednak makr, ani też nie dostosujemy szczegółowo parametrów działania urządzenia. To duży minus.