Prestigio MultiPhone 5000 DUO test Prestigio MultiPhone 5000 DUO test

Test Prestigio MultiPhone 5000 DUO. Elegancki smartfon Dual SIM?

Dziś na stronach naszego bloga zaprezentuje się Wam drodzy czytelnicy smartfon Dual SIM rodem z Chin. Prestigio MultiPhone 5000 DUO to urządzenie, o którym mogliście już słyszeć – wszak jego producent reklamuje się ostatnio w naszej telewizji – warto więc poznać bliżej jego możliwości. Z tych oczywiście, najważniejszą jest sposobność korzystania z dwóch kart SIM w tym samym czasie, co brzmi dość biznesowo, a w połączeniu z wyglądem: biznesowym ma być. Sprawdźmy więc wspólnie ile prestiżu znajdzie się w Prestigio.

Słowem wstępu pozwolę sobie uczynić (jak zresztą często) moje osobiste doświadczenie, które wiąże się z ostatnim finałem piłkarskiej Ligi Mistrzów. Wtedy to, w przerwie od zmagań piłkarskich, zobaczyłem po raz pierwszy reklamę tabletu marki Prestigio. Niby nic nadzwyczajnego, ale zdarzenie to niesie ze sobą jedną znaczną przesłankę: ten producent zza Wielkiego Muru stara się w naszej konsumenckiej świadomości zaistnieć. A skoro przedstawicielomPrestigio zależy by „być na językach”, to więcej ich produktów będzie trafiało na nasz rynek. Postanowiłem więc sprawdzić jak do tej marki trzeba podchodzić – przejdźmy wspólnie przez test Prestigio MultiPhone 5000 DUO.

[toggle title=”Specyfikacja smartfona Prestigio MultiPhone 5000 DUO„]

 • Procesor: Dwurdzeniowy procesor MediaTek MT6577
 • System operacyjny: Android 4.0 Ice Cream Sandwich
 • Typ karty SIM: Dual SIM, standardowa mini SIM
 • Pamięć RAM: 512 MB
 • Wyświetlacz: 5,0″ wykonany w technologii TFT o rozdzielczości 480 x 800 px i z 16 mln kolorów
 • Pamięć ROM: 4GB ogółem,
 • GPS: Wbudowana antena GPS z A-GPS
 • Czujniki: Akcelerometr, czujnik światła, zbliżeniowy.
 • Łączność: Gniazdo audio stereo 3,5 mm, Bluetooth 2.0, Wi-Fi 802.11 a/b/g/n
 • Aparat: przedni 0,3 Mpix, główny 5 Mpix
 • Bateria:  litowo-polimerowa bateria 2200 mAh
 • Wymiary: 148,50 x 79,00 x 10,50 mm
 • Waga: 199 g z baterią

[/toggle]

Unboxing

Zajrzyjmy w pierwszej kolejności w głąb pudełka, w którym Prestigio MultiPhone 5000 DUO do mnie trafił (a trzeba zaznaczyć, że pudełko prezentuje się bardzo przyjemnie pod względem wizualnym). Już od początku producent daje nam odczuć, że będziemy obcowali z czymś z założenia „z górnej półki”. Poza standardowymi elementami jak sam aparat, ładowarka sieciowa, kabel microUSB-USB i komplet instrukcji i gwarancji, w nasze ręce trafia bowiem również skórzany, wsuwany futerał typu „pull-up”.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Prestigio-MultiPhone-5000-DUO-unboxing.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

W dalszej części recenzji nie będzie już miejsca na ponowne przyjrzenie się dołączonemu do zestawu futerałowi, więc kilka zdań o nim. Po pierwszym zachwycie związanym z jego estetycznym wyglądem, przy dłuższym użytkowaniu wychodzą niestety jego braki. „Wsuwka” okazuje się bowiem dopasowana co do milimetra i sprawia, że MultiPhone 5000 DUO wchodzi w nią bardzo ciężko – skutkuje to nie tylko problemami manualnymi z wyciąganiem aparatu, lecz również z rysującą się przy tym obudową. Poza tym, zastrzeżenia można mieć również do wykonania samego futerału, który nie jest chyba idealnie zszyty. Przynajmniej mój egzemplarz nie był, gdyż zaczął się po pewnym czasie użytkowania pruć.

Wygląd i wykonanie Prestigio MultiPhone 5000 DUO

Chiński smartfon, o którym dziś czytacie w pierwszym kontakcie prezentuje się OGROMNIE, co zdecydowanie jest efektem użytego w nim wyświetlacza. Ekran o przekątnej wynoszącej 5 cali otoczony jest ramką, która po bokach ma szerokość 6 mm, od góry 1,7 cm, a od dołu 2 cm. W górnej części Prestigio MultiPhone 5000 DUO znalazło się miejsce dla głośnika i oczka przedniej, 0,3-megapikselowej kamerki – w dolnej ulokowane zostały dotykowe przyciski funkcyjne: menu kontekstowe, główne menu i cofnięcie.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Prestigio-MultiPhone-5000-DUO.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=”caption”]

W górnej krawędzi, recenzowany smartfon Dual SIM ma nam do zaoferowania wejście słuchawkowe i miejsce na podpięcie przewodu microUSB do ładowania oraz podłączenia do komputera. W dolnej już nie znajdziemy nic – w połączeniu z dedykowanym futerałem ma to jednak sens, gdyż nie musimy  Prestigio MultiPhone 5000 DUO wyjmować z „wsuwki”, gdy chcemy mu dodać energii.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Prestigio-MultiPhone-5000-DUO-aparat.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Prestigio-MultiPhone-5000-DUO-lewa-krawędź.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

Boczne krawędzie zostały zagospodarowane bardzo oszczędnie. Na lewej umieszczono przyciski pogłośnienia i ściszenia, a na prawej przycisk wygaszania/wyłączania. Na obudowie brakuje jakiegokolwiek fizycznego spustu migawki – rodzi to pewne problemy, o których więcej napiszę za chwilę.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Prestigio-5000-DUO-prawa-krawędź.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

[pull_quote_left]Po zdjęciu tylnej klapki zdecydowanie widzimy, że Prestigio nie bawi się w żadne półśrodki i od początku do końca, w kwestii budowy, idzie „po całości”[/pull_quote_left]Teraz przejdźmy do oglądania tyłu Prestigio MultiPhone 5000 DUO, który prezentuje się bardzo w stylu Samsunga. Widać to już w kroju tylnej klapki i w sposobie jej zdejmowania. U góry umieszczono oczko 5-megapikselowego aparatu, pod nim oświetleniową lampę LED – jeszcze niżej znajduje się jedyny z widocznych logotypów producenta. Po zdjęciu tylnej klapki zdecydowanie widzimy, że Prestigio nie bawi się w żadne półśrodki i od początku do końca, w kwestii budowy, idzie „po całości”. Bateria testowanego smartfona jest oczywiście ogromna i to ona zajmuje większość tyłu (jak dobrze, że producent nie zaserwował nam komicznie małego ogniwa w stylu „chinszczyźnianej podróby”). Co interesujące, wszystkie karty – Dulal SIM i gniazdo microSD – zostały umieszczone w widocznym miejscu, a nie schowane pod baterią. Szkoda tylko, że do wyjęcia kart mini SIM potrzebny jest demontaż baterii. Bardziej przystępnym rozwiązaniem byłaby możliwość wyjmowania ich bez konieczności wyłączania telefonu.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/06/Smartfon-dual-sim-Prestigio.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=””]

Cały Prestigio MultiPhone 5000 DUO wykonany został z błyszczącego, czarnego plastiku, który na bocznych krawędziach uzupełniony jest srebrną wstawką. Zastosowane materiały powodują, że ten smartfon Dual Sim prezentuje się niezwykle estetycznie, z odpowiednią dawką czegoś, co można nazwać nawet prestiżem. Niestety, jak zwykle bywa w przypadku ciekawej estetyki, aparat ma ogromne problemy z zachowaniem czystości – do obudowy i wyświetlacza bardzo chętnie przylegają bowiem nasze odciski palców. Cała konstrukcja MultiPhone 5000 DUO nie wydaje się również solidna w kwestii zarysowań (pod względem wagi, wynoszącej 199 gramów jest bowiem nawet bardziej, niż solidnie) – wrażenie to potęgowane jest dodatkowo, przez ciasny futerał dołączony do zestawu.