ASUS Zenbook Prime UX32VD ASUS Zenbook Prime UX32VD

13-calowy demon prędkości i mobilności? Test ultrabooka ASUS Zenbook UX32VD

Demon w połowie – werdykt na ASUS Zenbook UX32VD

ASUS Zenbook UX32VD jest mobilnym ultrabookiem idealnym. Bardzo ergonomiczny, lekki, niewielki, cieniutki – genialnie mieści się w plecaku, czy torbie zarzucanej przez ramię. Spodoba się więc wszystkim, którzy muszą pracować przy użyciu komputera poza domem (efektowny pokrowiec dołączony do zestawu również pomaga w jego bezpiecznym transporcie). Doskonała bateria i świetna, matowa matryca typu IPS, zapewniająca rewelacyjne kąty widzenia powodują, że UX32VD może być z powodzeniem używany nawet poza pomieszczeniami i wydaje się być idealnym partnerem do orzeźwiającej pracy na świeżym powietrzu.

Zawsze można w testowanym sprzęcie znaleźć jakieś wady, tak jest i dzisiaj. ASUS Zenbook UX32VD zachwyci co prawda estetycznym wykonaniem, jednak trochę gorzej możemy wypowiadać się o jego solidności – głównie za sprawą uginającej się pod naciskiem klawiatury, jak i niezbyt wygodnego touchpada.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2012/12/ASUS-Zenbook-UX32VD-podświetlona-klawiatura.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=”Podświetlona klawiatura sprawia bardzo przyjemne wrażenie”]

Bez zachwytów wypadają również karta grafiki i procesor – czytając marketingowe streszczenia UX32VD miałem dużo większe wymagania. Średniość wszystkich wpakowanych w niego układów przedstawiają testy na poprzedniej stronie. Do przeciętnego, standardowego użytku to z pewnością wystarczy, jednak wszyscy, którym obsługa programów do edycji tekstów to za mało, zdecydowanie się zawiodą. Podobnie jak ci, którzy liczyli, że w pociągu będą mogli sobie „przyciąć” w najnowszą grę na najwyższych obrotach.

Pozostaję jednak przy opinii, iż ASUS Zenbook UX32VD jest idealny do czynności, do których został stworzony. To sprzęt maksymalnie mobilny, którym możemy cieszyć się praktycznie wszędzie. Jeśli więc szukacie czegoś niewielkiego, co dobrze wspomoże Waszą pracę w terenie – warto przyjrzeć się temu modelowi.

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • elegancki wygląd,
  • podświetlana klawiatura,
  • doskonała matryca Full HD z dobrymi kątami widzenia,
  • wydajny akumulator,
  • poręczne, niewielkie gabaryty.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • średnia wydajność podzespołów,
  • niezbyt solidna klawiatura i niewygodny touchpad,
  • brak pełnowartościowego dysku SSD.

[/alert_red]

[/one_half_last]

[image src=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/odznaki/atrakcyjnosc.png” align=”center” alt=”image” width=”250″ height=”160″ caption=””]