Acer Aspire Switch 10 – pierwsze wrażenia

Wyświetlacz i łączność

Acer Aspire Switch 10 został wyposażony w wyświetlacz o identycznych parametrach jak przytaczny rywal marki ASUS. Jego przekątna to 10,1 cali, a rozdzielczość 1366 x 768 px. Całość ma jasność 300 nitów i bazuje na technologii IPS. Funkcja multitouch obsługuje maksymalnie 5 punktów dotyku, a autorskie technologie producenta Zero Air Gap i LumiFlex mają poprawiać widoczność w pełnym słońcu oraz pozytywnie wpływać na jasność i kontrast obrazu.

Acer Aspire Switch 10 tryb prezentacji

Ekran Aspire Switch 10 na pierwszy rzut oka wydaje się prezentować przyzwoicie. Mam jednak pewne wątpliwości co do jego widoczności w pełnym słońcu. Odnoszę wrażenie, że są to jedynie przechwałki producenta nie znajdujące żadnego odzwierciedlenia w rzeczywistości. Obym się mylił – ostatecznie recenzja zweryfikuje to wszystko.

Acer Aspire Switch 10 z klawiaturą

Producent wbudował tutaj dwa moduły łączności: WiFi kompatybilne z sieciami 802.11 b/g/n oraz Bluetooth 4.0. Jak się spisują w akcji? Nie mam pojęcia. Liczę natomiast, że Aspire Switch 10 obsługuje sieci z zakresu 2,4 GHz oraz 5 GHz, a także potrafi efektywnie współpracować z takimi akcesoriami, jak bezprzewodowe słuchawki i głośniki. Bez tego trudno sobie dziś wyobrazić wszechstronne urządzenie hybrydowe.

Wbudowana litowo-polimerowa bateria ma pojemność 5910 mAh, co jest znacząco mniejszym wynikiem niż w T100. Jak to przełoży się na czas pracy? Dowiem się po przeprowadzeniu szczegółowych testów.

 

Cała reszta

Co więcej można napisać o Aspire Switch 10? Nie spędziłem niestety z tabletem tyle czasu, ile chciałbym, więc moje wrażenia nie są kompletne. Opisując jego parametry znów muszę uciec się do porównania z Transformer Bookiem T100. Znajdziemy tutaj bowiem ten sam procesor, a więc Intel Atom Z3745 z 4 rdzeniami o taktowaniu 1,33 – 1,86 GHz (w trybie turbo) i 2 MB cache. Za renderowanie grafiki odpowiada natomiast GPU Intel HD Graphics pracujący z częstotliwością 311 – 778 MHz (w trybie turbo). Nie zabrakło też tych nieszczęsnych 2 GB RAM-u, nad którymi tak ubolewałem. Na dane i aplikacje przeznaczono 32 GB pamięci wewnętrznej, ale w stacji dokującej mamy dysk HDD 500 GB, więc na brak miejsca narzekać nie powinniśmy.

Acer Aspire Switch 10 logo

Całość pracuje pod kontrolą Windowsa 8.1 z preinstalowanym pakietem biurowym Office 2013 Home & Student. Sam system działa bez zarzutu. Nie zaobserwowałem tutaj żadnych większych spowolnień. Podobnie jak w T100 responsywność interfejsu stoi na wysokim poziomie – szczególnie w trybie Metro, gdzie oba tablety zjadają na śniadanie napędzane Androidem konstrukcje z tej samej półki cenowej (mam tutaj na myśli, rzecz jasna, jedynie płynność działania).