Ciągle szybki i oszczędzający zasoby. Test AVG Internet Security 2014

Wydajność i skuteczność

Ochrona przed złośliwym oprogramowaniem w wykonaniu AVG Internet Security w dalszym ciągu bazuje na czterech filarach: sygnaturach, ochronie polimorficznej, heurystyce oraz skanerze behawioralnym. Jakie rezultaty daje to połączenie?

AVG IS 2014 Av-test

W teście przeprowadzonym przez niemieckie laboratorium AV-test pakiety zabezpieczające zostały ocenione w trzech kategoriach: ochrony, wydajności oraz użyteczności. Maksymalną możliwą do uzyskania oceną było 6.0. AVG Internet Security otrzymał tutaj odpowiednio 4,5, 5.0 oraz 5.5. W ogólnym rozrachunku program uplasował się w środku stawki pod względem swojej skuteczności, ale jeśli chodzi o wydajność znalazł się w ścisłej czołówce.

Potwierdza to moje odczucia. AVG IS 2014 jest praktycznie nieodczuwalny podczas codziennego korzystania z komputera. Podobnie jak ubiegłoroczna edycja, procesy ochrony w czasie rzeczywistym zajmowały zaledwie 20-30 MB w pamięci RAM, natomiast podczas aktywnych zadań na ogół nigdy nie przekraczały 100 MB. Obecność AVG Internet Security 2014 w znikomym stopniu wpłynęła też na czas uruchamiania się i zamykania systemu.

AVG IS 2014 AV Comparatives

Pewien niepokój mogą budzić wyniki uzyskane w testach innego niezależnego laboratorium AV Comparatives. AVG Internet Security w teście „Real World Protection” odzwierciedlającym codzienną skuteczność programu na przestrzeni kilku miesięcy otrzymał zaledwie jedną na trzy możliwe gwiazdki. W pozostałych testach tego laboratorium czeski pakiet jeszcze nie uczestniczył.