Test smartfona Acer Liquid Z4. Model za złotówkę też może być innowacyjny

Wyświetlacz, bateria i łączność

Zastosowany w smartfonie 4-calowy wyświetlacz TFT pracuje w rozdzielczości 480 x 800 px. Na jeden cal przypadają zatem 233 px, co jest wynikiem raczej przeciętnym. Nie uświadczymy tutaj zatem równie wysokiej szczegółowości, ostrych czcionek i gładkich obrazów, co w topowych smartfonach. Wiele do życzenia pozostawiają też kąty widzenia. Daleko im do typowych dla nieobecnej tutaj technologii IPS 178 stopni. Większych zastrzeżeń nie mam natomiast do odwzorowania kolorów i kontrastu. Wyświetlacz został nieźle skalibrowany i pod tym względem spisuje się przyzwoicie. Plusem jest też stosunkowo intensywne podświetlenie, choć to trochę za mało, by uzyskać wyrazistość w słoneczne dni.

Acer Liquid Z4 ekran

Zastosowana bateria ma pojemność 1630 mAh. To stosunkowo niewiele, ale w połączeniu z 4-calowym ekranem i charakteryzującymi się niezbyt dużym zapotrzebowaniem na energię podzespołami dale przyzwoite rezultaty. Średnio Acer Liquid Z4 wytrzymywał dzień bez ładowania, choć nierzadko udawało mi się wycisnąć z niego półtora, a nawet dwa dni. Podczas testów korzystałem ze smartfona dość standardowo – kilka rozmów, kilkadziesiąt SMS-ów, sporo WiFi i trochę GPS oraz danych mobilnych. Przez cały ten czas jasność była regulowana automatycznie.

Acer Liquid Z4 wifi i ekran

Acer wyposażył smartfona Liquid Z4 w zestaw podstawowych modułów łączności. Nie uświadczymy tutaj żadnych niespodzianek. Pasywny Dual SIM pozwala na korzystanie tylko z jednej karty SIM w danym momencie. Smartfon obsługuje pasmo UMTS 900 MHz, a więc możemy w którymś z gniazd umieścić kartę sieci Aero2. Oprócz tego łączność z internetem możemy uzyskać dzięki modułowi WiFi kompatybilnemu z sieciami 802.11 b/g/n. Nie zabrakło tutaj również A-GPS i Bluetooth 4.0. Wisienką na torcie jest tuner FM, który pozwala na słuchanie radia po podłączeniu słuchawek pełniących funkcję anteny.