Test smartfona Acer Liquid Z4. Model za złotówkę też może być innowacyjny

Aparat i jakość zdjęć

Acer Liquid Z4 dysponuje tylko jednym aparatem. Brak przedniej kamery to spory minus – szczególnie w dobie popularności zdjęć typu „selfie”. Tym samym model ten jest zupełnym przeciwieństwem wprowadzanego na rynek równorzędnie smartfona Liquid E3, który nie tylko takową kamerkę posiada, ale też został wyposażony w przednią diodę doświetlającą LED.

Acer Liquid Z4 test aparatu krajobraz (1) Acer Liquid Z4 test aparatu krajobraz (2) Acer Liquid Z4 test aparatu macro (1) Acer Liquid Z4 test aparatu macro (2) Acer Liquid Z4 test aparatu wnetrze

Tymczasem posiadacze Z4 muszą się zadowolić tylnym aparatem opartym na matrycy 5 Mpix i pięciosoczewkowym obiektywie z przysłoną f/2.4. Spisuje się on relatywnie nieźle. Szczególną uwagę trzeba zwrócić na szybkość robienia zdjęć, która jak na smartfon tej klasy jest ponadprzeciętna. Fotografie wykonane testowanym smartfonem mają względnie dobrze odwzorowane kolory oraz charakteryzują się niezłą szczegółowością (jak na ten 5 Mpix, rzecz jasna). Szczególnie jest to widoczne przy dobrym świetle. W pomieszczeniach, szczególnie w ciemniejszych sceneriach, pojawiają się jednak już zauważalne szumy. Tu z ratunkiem przychodzi dioda LED, ale nie jest ona rewelacyjna i zdjęcia po jej użyciu wychodzą zdecydowanie zbyt blade (zimne).