Test smartfona Acer Liquid Z4. Model za złotówkę też może być innowacyjny

Acer Liquid Z4 – podsumowanie

Acer Liquid Z4 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się kolejnego bezbarwnego low-enda. Okazało się, że można w tej półce cenowej zaoferować gadżet nie tylko prezentujący się solidnie, ale również oferujący unikatowe i innowacyjne rozwiązania sprzętowe (przycisk AcerRAPID) oraz programowe (tryby pracy, pływające mini-aplikacje, integracja z Acer Cloud). Pikanterii dodaje fakt, że model ten możemy nabyć za symboliczną złotówkę w abonamencie w prawie wszystkich taryfach. Zdecydowanie warto wziąć go pod uwagę.

Acer Liquid Z4

Ale nie wszystko jest idealne. Acer Liquid Z4 rozczaruje osoby, które chciałyby robić „selfie” za pomocą przedniego aparatu – tego bowiem tutaj nie ma. Problemem mogą być też bardzo słabe parametry – dwurdzeniowy MediaTek 1,3 GHz i 512 MB RAM-u. Trzeba zauważyć, że coraz więcej low-endów ma już czterordzeniowe układy tej marki oraz przynajmniej 1 GB pamięci RAM. Trudno zatem nazwać Z4 wydajnym – nawet jak na tę półkę cenową.

cena

Podsumowanie testu
Acer Liquid Z4 bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się kolejnego bezbarwnego low-enda. Okazało się, że można w tej półce cenowej zaoferować gadżet nie tylko prezentujący się solidnie, ale również oferujący unikatowe i innowacyjne rozwiązania sprzętowe (przycisk AcerRAPID) oraz programowe (tryby pracy, pływające mini-aplikacje, integracja z Acer Cloud).
Wykonanie
61
Wygląd
84
Możliwości
78
Wydajność
51
Oprogramowanie
84
Cena
91
Ocena czytelników9 Votes
65
Zalety
Przycisk AcerRAPID
Rozbudowane, dopakowane dodatkami oprogramowanie
Fantastyczny stosunek ceny do możliwości
Wady
Nieco przestarzały już Android
Brak przedniego aparatu
Stosunkowo niska wydajność
75
Ocena