Test Kruger&Matz Live. Tani smartfon z Androidem dla mas

Wyświetlacz, bateria, łączność

Kruger&Matz Live posiada 4,5-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 960 x 540 px. Daje to zagęszczenie pikseli na względnie przyzwoitym poziomie 244 PPI. Ekran zabezpieczono powłoką Dragontrail glass, która ma chronić go przed zarysowaniami uszkodzeniami. [pull_quote_left]Ekran zabezpieczono powłoką Dragontrail glass, która ma chronić go przed zarysowaniami uszkodzeniami.[/pull_quote_left] Kąty widzenia, zważywszy na technologię IPS w jakiej został wykonany, są bardzo szerokie. Dużym atutem jest również wysoki współczynnik jasności, co powinno wystarczyć do w miarę komfortowego korzystania z urządzenia w słoneczne dni. Pewne zastrzeżenia pojawiają się dopiero po zwróceniu uwagi na odwzorowanie kolorów. Odniosłem wrażenie, że są one nieco zbyt zimne.

Kruger&Matz Live tani smartfon Android

Zastosowany w modelu Live panel dotykowy obsługuje multitouch (maks. 5 punktów dotyku), ale mógłby być nieco bardziej czuły. Zdarzało mi się, że musiałem kilkukrotnie powtórzyć polecenie, bo smartfon nie reagował na dotyk.

Wbudowana w urządzenie bateria ma pojemność 1800 mAh. Przy średnio intensywnym użytkowaniu wystarcza ona na 1,5-2 dni pracy. To bardzo dobry wynik, którego nie powstydziłyby się nawet droższe smartfony. Nie miałem jednak żadnego problemu, by wyczerpać akumulator w zaledwie 6 godzin. Wystarczyło mocno obciążyć wbudowanego, czterordzeniowego Snapdragona 200, co skutkowało dość intensywnym nagrzewaniem obudowy.

[pull_quote_right]Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych.[/pull_quote_right] Kruger&Matz Live dysponuje standardowym zestawem modułów łączności. Wbudowane WiFi obsługuje sieci w standardzie 802.11 b/g/n. Nie zabrakło też wsparcia dla Bluetooth 4.0 oraz GPS (z A-GPS). Po podłączeniu zestawu słuchawkowego będziemy mogli natomiast skorzystać z tunera FM i posłuchać stacji radiowych.

Kruger&Matz Live ustawienia

Atutem dla wielu użytkowników będą na pewno też dwa sloty na karty SIM, z czego jeden wspiera łączność 3G HSDPA o maksymalnej prędkości 7,2 Mb/s (a także obsługuje sieć Aero2). Jest to jednak pasywne rozwiązanie, co oznacza, że w sytuacji kiedy jedna karta jest aktywna, nie będziemy otrzymywali powiadomień z drugiej.

Zobacz również
Test smartfona Nokia Lumia 630. Właśnie takie low-endy chcę testować!