Test tabletu Ferguson Regent TV8. Telewizja DVB-T bardzo mobilna

Wyświetlacz, bateria i łączność

Zastosowany w tablecie Ferguson Regent TV8 wyświetlacz ma przekątną 8 cali i rozdzielczość 1024 x 768 px. To stosunkowo niewiele jak na dzisiejsze standardy. Zagęszczenie pikseli wynosi tutaj zaledwie 160 PPI, a więc przy odrobinie wysiłku możemy zliczać małe kwadraciki na ekranie. Zastosowana technologia IPS gwarantuje szerokie kąty widzenia. Nie mam również większych zastrzeżeń do kontrastu oraz odwzorowania kolorów. Jedynym problemem jest jasność. Niezbyt intensywne podświetlenie utrudnia widoczność poza pomieszczeniami. Natomiast w pełnym słońcu ekran jest praktycznie nieczytelny.

Ferguson Regent TV8 (1)

Wbudowana litowo-polimerowa bateria ma pojemność 5000 mAh. Wystarcza to na ok. 7-8 przeglądania stron www przy aktywnej łączności WiFi i automatycznej jasności. Użytkowanie offline to natomiast ok. 2 godzin więcej. Oglądając jedynie cyfrową TV, rozładujemy akumulator po ponad 9 godzinach. To standardowe, aczkolwiek w pełni satysfakcjonujące wyniki.

Urządzenie dysponuje modułami WiFi 802.11 b/g/n, Bluetooth 4.0 oraz oczywiście tunerem DVB-T. O ile do dwóch pierwszy żadnych zastrzeżeń mieć nie mogę, to ten ostatni wymaga dobrego zasięgu. Zdarzało mi się bowiem, że urządzenie nie mogło ściągnąć sygnału, szczególnie poza miastem. Trudno jednak winić za to sam tuner. Niewykluczone, że wina leży po stronie dostawcy. Kwestię tę pozostawiam zatem otwartą.