Najlepsze miejsce na dysk z szafy? Test kieszeni Zalman ZM-VE300

Podsumowanie

Zalman ZM-VE300 to bardzo ergonomiczne i praktyczne urządzenie o sporych możliwościach. Dobre wrażenie wywarło na mnie zastosowane szczotkowane aluminium i estetyczny pokrowiec w zestawie. Bardzo ciekawie prezentuje się też funkcja montowania wirtualnych napędów, która z całą pewnością przyda się wielu użytkownikom. Złego słowa nie mogę również napisać na osiągane prędkości, choć tutaj daje się odczuć wąskie gardło SATA II. Na chwilę obecną interfejs ten powoli odchodzi już do lamusa, a więc kieszeń raczej docenią posiadacze starszych/tańszych dysków.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/04/Zalman-ZM-VE300-10.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=”Zalman ZM-VE300 to idealne miejsce na dysk, byle nie najnowszy model ze sklepu.”]

Dobre wrażenie skutecznie popsuło jednak kilka elementów, które ciężko wybaczyć producentowi. Najbardziej frustrują te odstające gumki, które właściwie psują cały estetyczny design i sprawiają, że kieszeń wygląda wręcz komicznie. [pull_quote_left]Mimo kilku wad Zalman ZM-VE300 to jednak produkt godny polecenia, choć zaznaczam, że nie dla wszystkich.[/pull_quote_left] Pewne zastrzeżenia mam też do kółka służącego do nawigacji po wbudowanych funkcjach – na dłuższą metę jest ono niewygodne i niepraktyczne. Zalman mógłby też zadbać o to, by załączone do zestawu oprogramowanie do komputera wyglądało na miarę XXI wieku, bo to, co zobaczyłem po zainstalowaniu aplikacji przypomniało mi czasy Windowsa 98.

Mimo kilku wad Zalman ZM-VE300 to jednak produkt godny polecenia, choć zaznaczam, że nie dla wszystkich. Wydatek rzędu 170 złotych to stosunkowo niewiele, by na nowo ożywić stary dysk. Zwłaszcza, że wraz z tym otrzymujemy szereg praktycznych funkcji.

 

[icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 169 złotych[/icon]

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • pokrowiec w zestawie,
  • obudowa wykonana ze szczotkowanego aluminium,
  • funkcja montowania wirtualnych napędów,
  • przyzwoite prędkości, jak na SATA II.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • koszmarnie odstające gumowe listewki,
  • niewygodne pokrętło do nawigacji,
  • SATA II.

[/alert_red]

[/one_half_last]