Test czytnika PocketBook 515 Mini. Czy da się czytać książki na 5 calach?

Podsumowanie

PocketBook 515 Mini bardzo pozytywnie mnie zaskoczył. Spodziewałem się rozwiązania maksymalnie budżetowego, a otrzymałem przyzwoicie wykonany, solidny czytnik, który śmiało można nazwać kieszonkowym. Mały 5-calowy wyświetlacz oferuje przyzwoitą rozdzielczość oraz dobry współczynnik kontrastu, co jednak najważniejsze, jego przekątna wcale nie odbija się negatywnie na komforcie użytkowania. Jest to po części zasługą bardzo małych marginesów, ale również posiadającego szerokie możliwości oprogramowania, które pozwala nam na zmianę kroju oraz rozmiaru czcionki.

PocketBook 515 Mini (7)

Do plusów testowanego PocketBooka 515 Mini należy też dodać dużą liczbę obsługiwanych formatów, rozbudowane o dodatkowe funkcje oprogramowanie, szybkość działania, a także długi czas pracy na baterii. [pull_quote_right]Do plusów testowanego PocketBooka 515 Mini należy też dodać dużą liczbę obsługiwanych formatów, rozbudowane o dodatkowe funkcje oprogramowanie, szybkość działania, a także długi czas pracy na baterii.[/pull_quote_right] Co z minusami? Problemem mogą być przyciski przełączania stron, które wymagają nieco siły oraz są rozwiązane w nietuzinkowy sposób. Dla niektórych wadą będzie na pewno też brak łączności WiFi, co jednak rozwiązuje droższa wersja oznaczona jako 515W Mini.

Jeżeli poszukujecie czytnika, który z powodzeniem zmieści się w kieszeni spodni, jest mobilny, a przy tym niezwykle tani, testowany PocketBook 515 Mini jest bardzo atrakcyjną opcją, choć bądźcie świadomi, że 5-calowy ekran raczej nie sprawdzi się w przypadku plików PDF, komiksów i im podobnych publikacji. W każdym innym przypadku testowany czytnik powinien spełnić bardzo dobrze swoją rolę.

 

[icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 222 zł[/icon]

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • bardzo przyzwoite wykonanie,
  • kompaktowa konstrukcja,
  • dobry wyświetlacz,
  • szybkość działania,
  • dodatkowe aplikacje.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • brak WiFi,
  • dość niefortunne przełączanie stron.

[/alert_red]

[/one_half_last]

[one_half]

[image src=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/odznaki/cena.png” align=”center” alt=”image” width=”250″ height=”160″ caption=””]

[/one_half]

[one_half_last]

[image src=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/odznaki/szybkosc.png” align=”center” alt=”image” width=”250″ height=”160″ caption=””]

[/one_half_last]