Najlepszy odtwarzacz filmów – recenzujemy programy do oglądania wideo na komputerze

Nie oszukujmy się, pogoda nas nie rozpieszcza i coraz to chętniej będziemy zostawali w domu. Warto wtedy zainwestować w jakąś ciekawą produkcję na DVD, schować się pod koc i… Zaraz, zaraz… Wydaliśmy ostatnie grosze na reżyserską wersję „Kevina samego w domu” i nie mamy na czym go sobie puścić. Dla wszystkich tych, co mają podobny problem lub po prostu chcą obejrzeć na komputerze swój amatorski film o małpach pomagamy znaleźć najlepszy odtwarzacz filmów – za darmo i  z domowej perspektywy.

Na potrzeby tej recenzji zaadaptujmy jeden z najpopularniejszych scenariuszy:

Jesienny lub zimowy wieczór, za oknem pada deszcz/śnieg, a prędkość chłodnego wiatru z północy skutecznie odbiera i tak niewielkie chęci wyjścia ze znajomymi na piwo. Cieplutkie, domowe pielesze stanowią najlepszą i z pewnością bardziej kuszącą alternatywę dla zmarzniętych członków i ciągnącej się z nosa wydzieliny. Bohater spogląda z rezygnacją w okno i włącza komputer zastanawiając się co by tu zrobić.

Ten życiowy przebój już niedługo zagości i w Waszej egzystencji. Wystarczy, że minie polska złota jesień, z nieba zniknął ostatnie ciepłe promienie słońca i coraz więcej osób będzie zostawało w domu. Ten czas można sobie umilić, na przykład oglądając film lub serial, ale jak już wspomniałem w lidzie – taka rozrywka może kosztować gdy brakuje sprzętu. Świetną więc alternatywą jest oglądanie wideo w zaciszu własnego domu i na ekranie komputera. Z perspektywy łóżka i połówką pod bokiem (lub na stole).

Dlatego też zapraszam do przeczytania dzisiejszej recenzji, która ma za zadanie odnaleźć najużyteczniejsze narzędzie pozwalające na kontakt ze światem kinematografii. Znajdźmy razem najlepszy odtwarzacz filmów. Dla wykonania tego celu przetestowałem sześć programów pozwalających na oglądanie filmów z ekranu komputera, a są to:

  • Media Player Classic Home Cinema 1.6.4.6052,
  • ALLPlayer 5.2,
  • VLC media player 2.0.3,
  • PotPlayer 1.5.34179.0 Beta – wersja rozwojowa,
  • BESTplayer 2.131 – wersja rozwojowa,
  • SubEdit-Player build 4072.

Ocenię je pod względem wydajności, łatwości użytkowania i wyglądu. Na ostatniej stronie dowiecie się, który jest według mnie najlepszy.