Holux TwoNav Sportiva + Holux TwoNav Sportiva +

Nawigacja na rower i na spacery. Test Holux TwoNav Sportiva +

Coraz pogodniejsza aura zachęca wszystkich do sprawdzenia tego co za oknem, a jak wiadomo w podróżach bliższych i dalszych przydatna jest nawigacja. Stąd też na naszych łamach pojawia się dzisiaj test urządzenia, które wspomagać ma w wycieczkach, szczególnie gdy teren jest niezbyt znany. Zobaczmy więc wspólnie jak spisuje się Holux TwoNav Sportiva +.

Statystyki odwiedzin Recenzatora zdecydowanie pokazują, że wraz z poprawą pogody, zyskujemy coraz więcej czytelników sprawdzających, np. testowane niegdyś aplikacje do biegania. Częściej odwiedzacie również recenzję turystycznej nawigacji Garmina, więc dla uzupełnienia tych trendów postanowiłem również sprawdzić podobny temu produkt – wybór padł na Holux TwoNav Sportiva +. Ta nawigacja jest urządzeniem ciekawym, nie tylko z racji powyższych analogii do wcześniejszych naszych artykułów, lecz również dlatego, iż uzupełnia je o nową kategorię. Sportiva + jest bowiem sprzętem, którego docelowe zastosowanie to wspomaganie użytkowników przy aktywności kolarskiej, co znajduje odzwierciedlenie zarówno w specyfikacji na stronie producenta, jak i w wyposażeniu, o którym więcej za chwilę.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/DSC_0297.jpg” align=”center” width=”590″ height=”450″ caption=””]

[toggle title=”Specyfikacja techniczna TwoNav Sportiva +”]

 • Wymiary: 58 x 105 x 23 m
 • Waga: 124 g (z baterią)
 • Wodoodporność: IPX6
 • Ekran: 3″, 240×400 pikseli, kolorowy dotykowy wyświetlacz
 • Bateria: 1050 mA/h Li-ion (przy standardowym użytkowaniu do 8 godzin ciągłej pracy)
 • Wejścia:
  • Mini USB 2.0
  • czytnik kart Micro SD (do 32GB)
 • Procesor i pamięć:
  • 400 Mhz ·CPU
  • 2GB wewnętrznej pamięci flash
  • Chipset GPS SirfIII
 • Wbudowany kompas 3D i barometr

[/toggle]

Zanim jednak przejdziemy do części stricte testowej, warto przyjrzeć się producentowi tego urządzenia. Odpowiedzialnym za pojawienie się nawigacji Sportiva + na polskim rynku jest firma TwoNav, której dystrybutorem nad Wisłą jest Rikaline Polska. Drugie z tych przedsiębiorstw trwa na rynku GPS-ów od 2004 roku, a od roku 2010 zajmuje się właśnie rozprowadzaniem nawigacji turystycznych, jak ta testowana dzisiaj. W ofercie posiada także mapy oraz oprogramowanie na urządzenia Android, Windows CE oraz Windows i już z tej krótkiej charakterystyki wynika jasno, że jej doświadczenie w branży jest dość spore. Sprawdźmy więc wreszcie jak sprawuje się recenzowany dziś produkt, czyli turystyczna i rowerowa nawigacja Holux TwoNav Sportiva +.

Unboxing

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/DSC_0299.jpg” align=”center” width=”590″ height=”450″ caption=””]

Jak obiecałem powyżej, zaczynam od przedstawienia zawartości zestawu sprzedażowego, w którym już na początku ujawnia się przeznaczenie Sportivy +. W pudle, oprócz samego urządzenia znajdziemy również: ładowarkę sieciową, kabel USB do podłączenia sprzętu do komputera, płytę z oprogramowaniem oraz uchwyt do mocowania na rowerze. Ponadto dla entuzjastów pedałowania, ekwipunek, w jaki wyposażona jest TwoNav Sportiva +, uzupełniać może pulsometr i czujnik kadencji. Przeznaczenie testowanego urządzenia jest więc zdecydowanie sportowe, ze szczególnym uwzględnieniem kolarstwa.