Holux TwoNav Sportiva + Holux TwoNav Sportiva +

Nawigacja na rower i na spacery. Test Holux TwoNav Sportiva +

Pieszo albo na rowerze. Werdykt

Nie ulega wątpliwości, że TwoNav Sportiva + jest nawigacją bardzo dobrze sprofilowaną. Już od pierwszego kontaktu z zestawem sprzedażowym wiemy dokładnie, do jakich celów będziemy mogli z tego urządzenia korzystać. Dołączone do sprzętu wyposażenie z pewnością przypadnie do gustu aktywnym rowerzystom, lub nawet biegaczom, którzy zechcą przyczepić sobie tę nawigację do rękawa. Fascynaci sportu będą się również cieszyć z racji na funkcje pozwalające im rejestrować postępy w treningach i głośne i wyraźne sygnały dźwiękowe, strofujące, gdy przyjdzie zboczyć z trasy. Wszystko będzie działało płynnie, jeśli tylko przyzwyczaimy się do obsługi tego urządzenia.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/DSC_0311.jpg” align=”center” width=”590″ height=”450″ caption=””]

Może to jednak stanowić problemy, gdyż Sportiva + do najwygodniejszych nawigacji turystyczno/sportowych nie należy. Dotykowy ekran źle reaguje na obsługę palcami, a nawet pod dołączonym do zestawu rysikiem nie zawsze zaskakuje z zachwycającą płynnością. Słabe kąty widzenia i ogólnie mierna czytelność 3-calowego wyświetlacza również potrafi być irytująca, a jeśli dodamy do tego również zużywającą się w ekspresowym tempie baterię, to musimy przyznać, że jest to urządzenie godne poważnego zastanowienia.

TwoNav Sportiva + nie jest z pewnością nawigacją dla początkujących, którzy chcieliby wybrać się z nią do lasu lub na rowerowy wyjazd za miasto. Użytkownicy doświadczeni, przyzwyczajeni do obsługi podobnych urządzeń, znajdą w niej  jednak coś interesującego.

[icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 1300 złotych[/icon]

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • dość solidny wygląd i wykonanie,
  • bogaty zestaw sprzedażowy dla aktywnych,
  • wiele funkcji dla pieszych i rowerzystów.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • słabo czytelny i niewygodny w obsłudze ekran,
  • niezbyt praktyczna i słaba bateria,
  • mało intuicyjne menu.

[/alert_red]

[/one_half_last]