Gdzie założyć stronę www? Recenzja hostingu Futurehost

Wrażenia z użytkowania

Wszystko, co do tej pory pisałem, to teoria, a jak użytkowanie Futurehost wygląda w praktyce? Recenzator stoi na hostingu od kilku miesięcy i jak dotąd wrażenia są bardzo pozytywne. Przerw w działaniu serwerów nie ma zbyt wielu, a jeżeli już, to są one odpowiednie wcześniej zapowiadane i planowane na godziny nocne, kiedy serwisy nie odczują żadnych spadków ruchu. [pull_quote_left]Zdarzyło się raz czy dwa, że Futurehost miał problemy techniczne, co jednak rozwiązano całkiem fajnie, bo zaoferowano użytkownikom rekompensatę w postaci przedłużenia hostingu o kilka miesięcy.[/pull_quote_left] Zdarzyło się raz czy dwa, że Futurehost miał problemy techniczne, co jednak rozwiązano całkiem fajnie, bo zaoferowano użytkownikom rekompensatę w postaci przedłużenia hostingu o kilka miesięcy. Jak pokazuje praktyka, żadna usługa tego typu nie jest idealna, bez względu na to, czy jest tradycyjnym hostingiem czy chmurą. Na pewno atutem Futurehost jest podstrona z komunikatami technicznymi działająca na oddzielnym serwerze, dzięki temu w razie awarii możemy szybko sprawdzić, co się dzieje. Nie bez znaczenia jest też fakt, że serwery znajdują się w Lublinie, a nie za granicą, co ma miejsce w przypadku wielu konkurencyjnych usług.

Futurehost (5)

Negatywne wrażenia mogą budzić dość przestarzałe aplikacje do obsługi konta oraz baz danych. Służący do tego DirectAdmin pochodzi z listopada 2012 roku (to wersja 1.42.1), kiedy najnowsza , kiedy najnowsza, oznaczona numerem 1,44 wersja wydana została we wrześniu br. Nie inaczej wygląda sytuacja z phpMyAdminem, który ma wersję 3.4.4 (najnowsza to 4.0.8, a trwają już prace nad 4.1.0). Nie odbija się może to jakoś szalenie negatywnie na komforcie użytkowania, ale miło by było zobaczyć, że obsługa dba o aktualność swoich usług i zapewnienie użytkownikom możliwie najlepszych doświadczeń. Niemniej trzeba dodać, że planowane są duże zmiany pod tym kątem i wkrótce użytkownicy otrzymają specjalny, autorski panel do obsługi serwera.

Futurehost (2)

O samej obsłudze DirectAdmina czy phpMyAdmina pisał nie będę, bo są to aplikacje świetnie znane większości użytkowników. Znajdziemy tutaj właściwie wszystko, co jest potrzebne do efektywnego zarządzania naszą usługą, włącznie ze statystykami oraz logami. [pull_quote_right]Zupełnie inny panel służy do zarządzania kontem klienta. W tym celu musimy się zalogować do niego pod adresem Najtańsze-domeny.pl, co może trochę dezorientować. [/pull_quote_right] Zupełnie inny panel służy do zarządzania kontem klienta. W tym celu musimy się zalogować do niego pod adresem Najtańsze-domeny.pl, co może trochę dezorientować. Wynagradza to jednak funkcjonalność oraz intuicyjność obsługi, które stoją na przyzwoitym poziomie.

Na sam koniec warto też wspomnieć o dodatkowych promocjach, których w ofercie Futurehost nie brakuje. Usługodawca wynagradza za wystawianie opinii i komentowanie jakości jego usług, a także nierzadko organizuje dodatkowe akcje. Teraz np. każdego tygodnia na stronie na Facebooku rozdawane są kody na bezpłatne przedłużenie domeny. Nie zabrakło też programu partnerskiego, w ramach którego można reklamować Futurehost i zarabiać na prowizji od pozyskanych klientów.