Test mobilnego routera Huawei e587. Jak szybki może być internet 3G?

Huawei e587 – podsumowanie

Huawei e587 to router pełen sprzeczności. Jego specyfikacja i cena wskazują na urządzenie dla wymagających użytkowników, a tymczasem skromne wyposażenie, intensywnie nagrzewająca się obudowa i plastikowe (aczkolwiek solidne) wykonanie czynią je kolejnym chiński gadżetem z ułomnościami. Na minus z całą pewnością należy też zaliczyć przeciętne osiągi, które udało się mi odnotować podczas testów. Jeżeli mamy możliwość korzystania z internetu mobilnego w zasięgu HSPA+, Huawei e587 będzie wykorzystywał tylko ok. 2/3 jej potencjału.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/03/Huawei-e587-6.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=”Do HSPA+ się nada całkiem nieźle.”]

Huawei e587 ma jednak też sporo zalet. Najbardziej przypadła mi do gustu możliwość współdzielenia karty pamięci przez kilku użytkowników, co w modelu e583c wydawało mi się działać gorzej. [pull_quote_right]Huawei e587 to router pełen sprzeczności.[/pull_quote_right] Całkiem przyzwoicie prezentuje się też wykonanie urządzenia. Mimo zastosowania plastikowej obudowy, wydaje się ono dość solidne i wytrzymałe. Osoby cierpiące na notoryczny brak zasięgu docenią złącze antenowe, a posiadaczy wielu gadżetów ucieszy funkcja WPS. Nieźle wygląda też praca na baterii – 4 godziny ciągłego transferu danych z dwóch różnych urządzeń to wynik, o którym wiele routerów może pomarzyć.

Czy warto? Polecam rozważyć zakup routera Huawei  e587 tylko wówczas, gdy macie możliwość czerpania korzyści z sieci w standardzie HSPA+. W przeciwnym wypadku w zupełności wystarczy jeden ze starszych modeli – e586 lub nawet e585.

 

[icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 399 złotych[/icon]

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • w miarę solidna obudowa,
  • gniazdo antenowe,
  • funkcja WPS,
  • przyzwoity czas pracy na baterii.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • skromne wyposażenie,
  • błyszczący plastik na froncie obudowy,
  • obudowa w trakcie pracy bardzo mocno się nagrzewa,
  • przeciętne osiągi.

[/alert_red]

[/one_half_last]