Test ultrabooka ASUS VivoBook S400. Stylowo, solidnie i wydajnie?

Podsumowanie

ASUS VivoBook S400 to ciekawa propozycja z segmentu niedrogich ultrabooków o dużych możliwościach. Zdecydowanym atutem testowanego modelu jest jego fantastyczny design. ASUS stara się ujednolicić swoje ultrabooki, niezależnie od tego do jakiej linii należą i wcale mnie to nie dziwi bo skomponowanie aluminium z czernią plastiku wygląda świetnie. [pull_quote_right]Nie mogę wybaczyć ASUS-owi kiepskiej matrycy oraz kilku znaczących zaniedbań w wykonaniu obudowy.[/pull_quote_right] Wątpliwość budzą tutaj walory ergonomiczne, które często będą brały górę nad estetyką – szczególnie mam tutaj na myśli uwielbiający odciski palców wierzch pokrywy. Niewiele dobrego można też napisać o jakości wykonania ultrabooka, która pod wieloma względami rozczarowuje. Jeżeli jednak nie będziemy narażali sprzętu na uszkodzenia, to prawdopodobnie w ogóle tego nie odczujemy. Samo zastosowanie aluminium daje już pewien komfort psychiczny.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/03/ASUS-VivoBook-S400-11.jpg” align=”center” width=”590″ height=”250″ caption=”ASUS zaliczył kilka potknięć, ale i tak VivoBook S400 urzeka swoim wyglądem”]

Wadą testowanego modelu też jest matryca. O ile panel dotykowy spisuje się dobrze, to jakoś obrazu pozostawia wiele do życzenia. Naprawdę starałem się, ale nie zdołałem znaleźć żadnych pozytywów dla tego elementu. Najbardziej we znaki daje się mierna jasność, która praktycznie uniemożliwia korzystanie z komputera w bardzo słoneczne dni.

Z wydajnością jest nie najgorzej. Zastosowany procesor Intel Core i5 i dodatkowy dysk SSD o pojemności 24 GB to dwa główne motory napędowe, które sprawiają, że korzystanie z multimediów, internetu oraz mniej wymagających gier jest komfortowe. Zapomnijcie jednak o wszystkim co wymaga mocniejszego GPU. Jak przystało na ultrabooka ASUS VivoBook S400 ma zintegrowany układ, który nie podoła takim wyzwaniom.

Wszystko to idzie w parze z bardzo zadowalającą kulturą pracy – model S400 jest nie tylko ledwo słyszalny, ale też praktycznie nieodczuwalny, jeśli chodzi o ciepło. Sama obudowa ma bardzo kompaktowe rozmiary i niską wagę, co czyni ją bardzo komfortową.

Ogólnie rzecz biorąc VivoBook S400 nie jest złym sprzętem, choć cierpli na kilka poważnych bolączek. Nie mogę wybaczyć ASUS-owi kiepskiej matrycy oraz kilku znaczących zaniedbań w wykonaniu obudowy. Pozostałe wady można przełknąć i będą one odczuwalne tylko przy określonym sposobie korzystania ze sprzętu. Jeżeli jesteśmy w stanie przymknąć na nie oko, to za 3 tys. złotych dostaniemy urzekająco wyglądający komputer o przeciętnych możliwościach – tak w skrócie można określić VivoBooka S400.

 

[icon type=”price_tags” color=”light” bgcolor=”#C52B3F”] [h4]Cena w dniu recenzji[/h4] Od 3199 zł[/icon]

[one_half]

[alert_green]

ZALETY:

  • stylowy, nowoczesny, przykuwający oko design,
  • bardzo ergonomiczne rozmieszczenie portów,
  • głośniki o przyzwoitej mocy i jakości dźwięku,
  • wygodna klawiatura,
  • niezła moc procesora Intel Core i5
  • dodatkowy dysk SSD 24 GB na cache,
  • bardzo wysoka kultura pracy.

[/alert_green]

[/one_half]

[one_half_last]

[alert_red]

WADY:

  • powierzchnia pokrywy łatwo się palcuje,
  • wykonanie budzi miejscami wiele wątpliwości,
  • niewygodny touchpad,
  • bardzo kiepska matryca,
  • mierna jakość zdjęć i nagrań z kamerki.

[/alert_red]

[/one_half_last]

[image src=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/odznaki/atrakcyjnosc.png” align=”center” alt=”image” width=”250″ height=”160″ caption=””]