Test urządzenia GOCLEVER Hybrid. Czy to tablet czy raczej netbook?

Wyświetlacz i bateria

GOCLEVER Hybrid posiada wyświetlacz IPS o przekątnej 10,1 cala i rozdzielczości 1280 x 800 pikseli. Działa on bardzo przyzwoicie i oferuje dobrą jakość obrazu. Kolory są żywe, kontrast wysoki, a czerń głęboka. Oczywiście testowany model wypadnie pewnie słabo na tle high-endowych Samsungów czy ASUS-ów, co nie zmienia faktu, że przy codziennym użytkowaniu praktycznie w ogóle tego nie odczujemy. Jedynym moim zarzutem jest tutaj przeciętna jasność podświetlających matrycę diod LED – nawet przy maksymalnym ustawieniu korzystanie z urządzenia w słoneczne dni będzie mocno utrudnione.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/GOCLEVER-Hybrid-6.jpg” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=”Słaba jasność wyświetlacza sprawia, że często będziemy tam widzieli jedynie własne odbicie.”]

Panel dotykowy w tablecie GOCLEVER Hybrid reaguje wzorowo na wydawane polecenia. Jest przy tym precyzyjny i cechuje się wysoką responsywnością. Tablet posiada wsparcie dla technologii multitouch i obsługuje jednocześnie do pięciu punktów dotyku.

Ciekawie prezentuje się wbudowana w urządzenie bateria, a właściwie baterie. Wzorem tajwańskich Transformerów GOCLEVER umieścił bowiem dodatkowe ogniwo w stacji dokującej, czego rezultatem jest znacznie dłuższy czas pracy całego zestawu. [pull_quote_right]Wzorem tajwańskich Transformerów GOCLEVER umieścił bowiem dodatkowe ogniwo w stacji dokującej, czego rezultatem jest znacznie dłuższy czas pracy całego zestawu.[/pull_quote_right] Sam tablet posiada litowy akumulator o pojemności 6500 mAh. Stacja zapewnia natomiast dodatkowe 8000 mAh, a więc łącznie mamy do dyspozycji 14 500 mAh. Według specyfikacji ma to wystarczyć na maksymalnie 15 godzin pracy. W rzeczywistości energia bardzo szybko się zużywa przy korzystaniu z WiFi oraz załączonego do zestawu modemu 3G. Przy skrajnie intensywnym użytkowaniu udało mi się rozładować urządzenie w ok. 4-5 godzin. Jednak podczas codziennej pracy spokojnie powinniśmy się cieszyć przynajmniej 10-godzinną pracą hybrydy.

 

Łączność

Tablet posiada podstawowe moduły łączności. Do internetu będziemy oczywiście najczęściej wykorzystywali sieć WiFi. GOCLEVER Hybrid obsługuje połączenia w standardzie 802.11 b/g/n, oferując przy tym dobre i stabilne połączenie… pod warunkiem, że nie dysponujemy egzotycznym modelem routera lub nie próbujemy korzystać z hotspotów. W trakcie testów kilkukrotnie przekonywałem się o kaprysach testowanego modelu. Niestety rezultatem tego był brak możliwości skorzystania z sieci bezprzewodowej.

[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2013/05/GOCLEVER-Hybrid-system-13.png” align=”center” width=”590″ height=”350″ caption=”Moduł WiFi przysparza niemałych problemów.”]

Na szczęście mamy modem 3G. Jak już wspomniałem, jestem bardzo sceptyczny wobec tego rozwiązania i zdecydowanie bardziej wolałbym wbudowany slot na kartę SIM. Niemniej zastosowane rozwiązanie w praktyce spisuje się bardzo dobrze. [pull_quote_left]W trakcie testów kilkukrotnie przekonywałem się o kaprysach testowanego modelu. Niestety rezultatem tego był brak możliwości skorzystania z sieci bezprzewodowej.[/pull_quote_left] Modem posiada przyzwoitą antenę, która pozwalała na osiąganie zadowalających prędkości w standardzie HSDPA (do 7,2 Mb/s). Problemem tutaj może być jednak fakt, że bez stacji dokującej nie podłączymy modemu. W tym celu konieczne będzie zastosowanie specjalnego adaptera zapewniającego pełnowymiarowy port USB.

GOCLEVER Hybrid posiada również moduł Bluetooth w wersji 4.0. Tutaj żadnych większych zastrzeżeń nie mam. Podczas połączenia z akcesoriami (m.in. głośnik bezprzewodowy) tablet spisywał się wzorowo. Podobny efekt dało się uzyskać podczas transferu małych plików między innymi sprzętami z Androidem na pokładzie.