Testy Nokii Lumii 900
Nokia Lumia 900 została przetestowana za pomocą Antutu Benchmark, wersji przystosowanej do telefonów z Windows Phone na pokładzie. Wyniki testów przedstawiają poniższe zrzuty ekranu.
[one_half]
[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2012/09/Nokia-Lumia-900_benchmark.jpg” align=”center” width=”290″ height=”590″]
[/one_half]
[one_half_last]
[image_lightbox url=”https://recenzator.pl/wp-content/uploads/2012/09/Nokia-Lumia-900_system.jpg” align=”center” width=”290″ height=”590″]
[/one_half_last]
Nie jestem pewny czym można tłumaczyć tak słaby wynik Lumii 900 – być może jest to wypadkowa młodej wersji benchmarka, która nie jest do końca dopracowana, jak i niewielkich możliwości posiadanego przez smartfon Nokii OS-a. Wynik wygenerowany przez AnTuTu jest zdecydowanie niższy niż w przypadku testowanych wcześniej smartfonów jak Sony Ericsson Xperia Arc S (tak samo jednordzeniowy procesor). Testy skłaniałyby do wysnucia tezy, iż romans Finów z Microsoftem nie wychodzi im na dobre, gdyż pod względem osiągów (tych w cyfrach przynajmniej) Windows Phone nie ma co rywalizować z Androidem. Nic bardziej mylnego – Nokia Lumia 900 działa jednak fantastycznie płynnie, lepiej nawet niż większość sprzętów z Androidem. Nie przeszkadza nawet fakt, że konkurencja dodatkowo pozwala na zamontowanie producentom lepszych podzespołów, np. dwurdzeniowych procesorów. Takowe mają pojawić się wraz z WP 8, jednak ten nie trafi z pewnością do Lumii 900 (gigant z Redmond się na to nie zgadza). Dla niej pozostała wyłącznie aktualizacja do Windows 7.8, a i tak nie wiadomo ciągle kiedy to nastąpi.
Blethoot juz działa w wersji 7,8 a zdjęcia z komputera da się zgrywać na telefo przez Zune.
To prawda. Nie zmienia to jednak faktu, że w chwili premiery brakowało funkcjonalności, które telefony z Androidem mają już na starcie. Telefony z WP8 też – szkoda, że niemożliwy jest swobodny upgrade do tej wersji OS-a, np. takiej Lumii 900.